Praca zdalna mi dopieka

Praca zdalna –  Jerzy Handzlik, jak nikt inny, potrafi w kilku dowcipnych i dobitnych słowach zawrzeć całą esencję zjawiska, jakim by nie było.

Dziś dowiem się, czym kończy się praca zdalna.

Tekst czytelny na komórce:
https://www.facebook.com/grzegorz.kempinsky/posts/10219510547208754

Praca zdalna mi dopieka

PRACA ZDALNA

Do żywego mi dopieka
Nie brak ludzi lecz człowieka.

Jerzy Handzlik


Jerzy Handzlik

Ur. 1958 r. w Bielsku-Białej. Polonista z wykształcenia (ukończył Uniwersytet Śląski), nauczyciel języka polskiego oraz esperanto, poeta, autor aforyzmów, piosenek i dramatów, a także radiowiec oraz wydawca. Handzlik wykorzystuje język esperanto m. in. wystawiając autorskie spektakle w tym języku w Polsce i na świecie.

Z teatrem związał się w latach 70. W latach 80. przetłumaczył na język esperanto i współreżyserował następujące spektakle: Jorinda i Jorindel dla Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej, O Zwyrtale Muzykancie dla Teatru Lalkowego Rabcio w Rabce (reżyseria językowa), Dom na granicy S. Mrożka dla Teatru Dramatycznego w Białymstoku, Fasada dla Białostockiego Teatru Lalek w Białymstoku.

Ukończył kurs pisania w Collegium Civitas. Na zlecenie miasta Białystok napisał w języku esperanto monodram Ludoviko-Lazaro (reż. Jakub Abrahamowicz), który grany był w dziewiętnastu krajach. Od kilku lat jest jurorem Złotych Masek woj. śląskiego. Na stałe współpracuje z radiem Bielsko i prowadzi oficynę wydawniczą.

Strona gdzie można kupić fraszki Jerzego Handzlika:

https://ksiegarniaklimczok.pl/ksiazka/Handzlik-Jerzy/Platki-i-kolce,klimcIT13EHW1

Telepraca

Telepraca (praca zdalna) – forma organizacji pracy polegająca na świadczeniu pracy poza jednostką organizacyjną pracodawcy za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Terminologia

Telepraca jest również nazywana „pracą zdalną”. Osoba, która pracuje zdalnie jest znana jako „telepracownik”. Wielu telepracowników pracuje w domu. Inni, zwani czasami “cyfrowymi nomadami”, okresowo przemieszczają się z miejsca na miejsce. Pracują z odległych od siedziby firmy, rozproszonych po całym świecie lokacji. Terminy “telepraca” i “teledojazdy” zostały wprowadzone przez Jacka Nillesa w 1973 roku.

Technologia

Najpopularniejsze technologie wykorzystywane w pracy zdalnej to telefon oraz narzędzia wykorzystujące Internet — poczta elektroniczna (e-mail)VPNVoIP (np. Skype), narzędzia konferencyjne (telekonferencjawideokonferencja), komunikatory internetowe oraz rozmaite narzędzia pracy grupowej (np. Microsoft SharePoint). Upowszechnienie pracy zdalnej jest także związane z dostępnością szerokopasmowego dostępu do Internetu, zwłaszcza szybkiego Internetu mobilnego (np. 3GLTE).

W przypadku pracowników wykonujących większość pracy poza biurem (np. przedstawiciele handlowi) wyżej wymienione narzędzia umożliwiają stałe utrzymanie kontaktu z zasobami i pozostałymi pracownikami organizacji. Najpopularniejsze zawody wykorzystujące pracę zdalną to m.in: programista, grafik, copywriter, blogger, montażysta, tłumacz 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Telepraca


#PracaZdalna