Pozytywne myślenie od zaraz

Pozytywne myślenie od zaraz –
Jak ważne jest pozytywne myślenie dla osiągnięcia naszych celów, pragnień i dążeń. Oraz dla naszego dobrego samopoczucia.

Pozytywne myślenie ukierunkowuje naszą świadomość i skupia wokół nas pozytywną energię tak bardzo nam potrzebną do dobrego życia.

Pozytywne myślenie od zaraz

Pozytywne myślenie od zaraz

Pozytywne nastawianie do życia, ludzi, świata, pomaga osiągnąć wyznaczony cel, poprawia jakość życia, wyzwala poczucie szczęścia i sprawia, że rzeczywistość staje się taka jak chcemy. Pozytywne myślenie nie stwarza cudów, ale koryguje rzeczywistość na tyle, że staje się ona dla nas przyjazna. Myśl jest rodzajem energii, jak wszystko we wszechświecie, jak każda energia może zarówno niszczyć, jak i budować. Myśli wibrują z określoną częstotliwością, a te wibracje przyciągają do siebie wszystko co posiada podobną częstotliwość. Zatem dobre myśli wywołują określone wibracje, które zaś skupiają wokół siebie wibracje o podobnym natężeniu, czyli dobre. Stąd ta otaczająca nas energia jest pozytywna, a co za tym idzie, nam przychylna. Zatem uruchommy …

pozytywne myślenie od zaraz!

Nikt, wracając do domu, nie zachwyca się złymi wydarzeniami, owszem myśli o nich, ale gdy na szali położymy dobre i złe wydarzenia, w pierwszej kolejności wymieniamy te dobre. Te dobre nas nastrajają, podbudowują, sprawiają, że czujemy się radośni, kwitniemy. A co za tym idzie myśli pozytywne, pozytywne zdarzenia, przyciągają do siebie pozytywne reakcje. Wokoło robi się radośnie, mamy dobry dzień, pozytyw się udziela. Negatyw oczywiście również, ale kto oprócz psychopatów i socjopatów, chciałby trwale żyć w negatywnym świecie? Skoro zauważamy tę regułę, że pozytywne myślenie działa jak magnes na otoczenie, zacznijmy myśleć pozytywnie, wypowiadajmy pozytywne słowa, obracajmy wszystko w żart, a będzie się żyło nam lepiej. Owszem, nie jest to łatwe, trzeba kilka, kilkanaście razy to powtórzyć, aby stało się regułą, ale warto. Współczesna nauka, fizyka kwantowa i nowoczesna psychologia wyraźnie podkreślają jak wielką wagę mają myśli i wypowiadane słowa, a także emocje towarzyszące tym słowom. To właśnie jest kreacjonizm pozytywnych zdarzeń i trudno temu zaprzeczyć. Zgodnie z mechaniką kwantową, wpływamy na świat i jesteśmy odpowiedzialni za to, co nas spotyka, nasza świadomość ma wpływ na naszą rzeczywistość, zgodnie z prawem przyciągania. Wydarzenia są manifestacją naszych myśli, pragnień, oczekiwań, przekonań i dosyć często nastroju. Zatem uważaj czego pragniesz. Stąd tak ważna jest modlitwa, zbiorowe pragnienie np. czyjegoś zdrowia, szczęścia, powodzenia i realizacji planów. Ale to nie jedyny sposób, aby zmasować energię i wyzwolić pozytyw.

Codziennie myślimy, targają nami emocje poparte słowami, mamy określone przekonania i czegoś pragniemy albo życzymy. Istotą jest tutaj świadomość tych procesów, ponieważ tak naprawdę posługujemy się narzędziami kreacji w sposób niejednokrotnie nieświadomy. Pamiętać zatem należy, że myśli pozytywne przyciągają pozytywne zdarzenia i vice versa. Ugruntowanie, uświadomienie swojej postawy i pozytywnego nastawienia do życia nie zmieni się pod wpływem negatywnych myśli innych, pod warunkiem, że nasze myśli są skonkretyzowane, ugruntowane. Dosyć często nie wiemy, czego tak naprawdę pragniemy, jaki mamy cel, natomiast wiemy, bardziej świadomie lub mniej, czego chcemy uniknąć. Myśląc w ten sposób prowokujemy te niechciane nieszczęścia, przyciągamy je do siebie, a przecież nie to powinno być naszym celem. Dlatego tak ważne jest uświadomienie sobie pragnień, dążeń, celów, aby tym lepiej ich sobie życzyć, a w konsekwencji ściągnąć je do siebie. Na wszystko potrzeba czasu, ale każdy nawet najdrobniejszy element przybliżający nas do celu, to powód do radości i ponownego ukierunkowania naszej świadomości.

Zbyt często rzeczywistość wytwarza w nas odruch negatywnego myślenia, zatem należy to zmienić i odwrócić się od złych dla nas rzeczy, sytuacji i informacji. Powinniśmy zaprzestać słuchania czy też oglądania przed snem wiadomości, gdyż są one zbyt często negatywne. Zapewni nam to spokojny, zdrowy sen. Plotki i aferki są negatywnym objawem rzeczywistości, nie warto w nich brać udziału dla higieny własnych myśli i emocji. Jakikolwiek przejaw negatywnego myślenia, powinien zastać przez nas zignorowany i porzucony. Możemy oczywiście działać i zachowywać się pozytywnie i pocieszającego. Należy każdorazowo uświadamiać sobie własne negatywne myślenie, np. samokrytyka, ocena innych, złość i starać się odepchnąć te myśli lub skierować je na inny tor, tak aby osłabić ich konsekwencje działania. Nigdy nie zakładaj czarnego scenariusza własnego życia. Otaczaj się miłymi i wesołymi rzeczami, wyrzuć bądź zmień te, które powodują u ciebie przygnębienie. Generalnie dbaj o to, aby Twoje życie było wesołe, wcale nie musisz mieć natychmiast wszystkiego, skoro masz już cokolwiek. Ciesz się odrobiną, a reszta przyjdzie szybko.

https://www.augustynski.eu/pozytywne-myslenie/


#Pozytyw