Potrzeby młodego pokolenia

Potrzeby młodego pokolenia – to bardzo ważny wpis Anny Dzierży, której w kilku prostych zdaniach udało się ująć niezwykle waży temat. Brawo Ania!!!

 

Potrzeby młodego pokolenia

 

Potrzeby młodego pokolenia

Ważny temat – szczególnie dla wszystkich, którzy mają nastoletnie dzieci.

Tak sobie myślę, że młodym ludziom nie jest w dzisiejszych czasach łatwo.

Czuję, że mnie było łatwiej. Nie miałam smartfona, komputera, a nawet telefon stacjonarny zamontowali w naszym mieszkaniu, kiedy byłam już po maturze. Internet… drugi rok studiów. Wielu rzeczy NIE MIAŁAM bo ich NIE BYŁO.

Za to miałam świetnych przyjaciół. Moi rodzice wszystkich znali. Wiedzieli o każdej naszej kłótni i każdym super wydarzeniu z naszego życia.

Wyjeżdżałam na Mazury i BEZ KOMÓRKI żeglowałam 2-3 tygodnie z drobnymi w kieszeni. Dzwoniłam do domu z portów raz na 3 dni. I nie było histerii…

Jak miałam kłopot rozmawiałam z bliskimi. Szukałam pomocy U LUDZI.

Długo by pisać…

Teraz jest inaczej. Nie lepiej czy gorzej. Inaczej.

Ale dla młodzieży to mimo wszystko są trudniejsze czasy.

Mają większe potrzeby. Ja takich nie miałam – może dlatego, że cukier rzucali do sklepu raz w miesiącu, a innych luksusów nie było, więc się ich nie chciało… we wszystkich domach stały te same meble, a koleżanki miały identyczne jeansy mustangi. A później wszystkie ubierały się w Cottonfieldzie.

Teraz jest wszystkiego tyleeeeee, że zwariować można od CHCENIA.

Współczuję im. Ale też nam jako rodzicom. Nabraliśmy kredytów, pracować trzeba, a ta młodzież taka czasami sama sobie. Co oni mają? Facebooka, instagrama, sweet focie z łapki… pozorne znajomości, pozorne “życia”, kupę lansu, hejtu…

DOŚĆ …

Oni często zmagają się z problemami, których nawet sobie nie wyobrażamy. Może warto się nad nimi pochylić? Posłuchać… zajrzeć w głąb… zapytać, pogadać, powiedzieć JESTEŚ SUPER. KOCHAM CIĘ…

Anna Dzierża

https://www.facebook.com/dzierzanka/posts/1280003452105197

potrzeba, 

termin rozumiany w 2 znaczeniach: przedmiotowym — jako zewn. wobec organizmu rzecz lub jej cecha, której wystąpienie lub brak wpływa na poprawę dobrostanu i funkcjonowania organizmu, oraz podmiotowym — jako wewn. stan organizmu, który odczuwa pewien brak lub nadmiar, powstały w wyniku zakłócenia optimum życiowego.
https://kempinsky.pl/encyklopedia.pwn.pl/haslo/;3961121


#potrzeby