Pompowanie balonika sportowego

Pompowanie balonika sportowego – Polscy komentatorzy sportowi to totalna porażka. Nie umieją nawet poprawnie mówić po Polsku.

Po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio i Mistrzostwach Europy w piłce nożnej zostanie mi w pamięci jedynie “klasyczna dziewiątka” i “ofenZywa”, a po Igrzyskach Olimpijskich w Tokyo “pompowanie balonika”

 

 

 

Pompowanie balonika sportowego

 

 

 

 

Pompowanie balonika sportowego

Powoli kończą się Igrzyska.
Kiedyś je uwielbiałem.
Chodziło wtedy głównie o to, żeby relacjonować rywalizację.

 

A teraz?

 

Pomijam już, że głównie chodzi o grubą kasę, ale to, co prezentują sobą ci niby-komentatorzy w telewizji jest nie tylko poniżej wszelakiej krytyki, ale także wręcz odstręcza od oglądania sportu.

 

Nie da się po prostu tego słuchać.

 

Pitolą od rzeczy, gadają jakąś nowomową (do tej pory nie wiem np. czym jest “klasyczna dziewiątka” po najgorszych Mistrzostwach Europy w piłce nożnej – i wcale nie chcę tego wiedzieć.), przeprowadzając wywiady zadają takie pytania, że człowiek skręca się ze wstydu, bo chyba nawet pierwszy z brzegu licealista wymyśliłby coś sensowniejszego, mają taką manierę relacjonowania, że słuchając ich ma się wrażenie, że oglądając lekkoatletykę ogląda się skoki narciarskie, itd. itp. etc.

 

Kiedyś było coś takiego jak karta mikrofonowa – trzeba było zdać egzamin praktyczny, zanim można było zasiąść przed mikrofonem.

 

A teraz mam wrażenie, że ci wyfryzowani geniusze sportów wszelakich, teleturniejów i wszystkiego, co da się złapać za ogon, nie wiedząc nic o niczym skomentowaliby nawet pogrzeb państwowy, byleby był odpowiednio płatny.

 

Mam gorzkie podejrzenie, że z Mistrzostw Europy w piłce nożnej zostanie mi w pamięci jedynie “klasyczna dziewiątka” i “ofenZywa”, a po Igrzyskach Olimpijskich w Tokyo “pompowanie balonika”, bo owi czempioni mikrofonu i kamery, prawie w każdym swoim wejściu podkreślali, że nie “pompują balonika”, a właśnie ciągle i w kółko to robili.

 

Czas wyjechać w Bieszczady.

 

 

 

 

Karta mikrofonowa

Karta mikrofonowa – uprawnienie (do dziś w Polskim Radiu) umożliwiające prowadzenie programów na żywo, nagrywanie rozmów, czytanie wiadomości

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Propozycje_temat%C3%B3w/Radio_i_telewizja

 

 

 

 

ofensywa

1. «natarcie dużych sił wojska na pozycje przeciwnika na całym froncie lub na większym jego odcinku»

2. «w niektórych grach zespołowych: grupa zawodników, których głównym zadaniem jest atakowanie przeciwnika»

3. «zorganizowane wystąpienie przeciw komuś lub czemuś»

4. «masowe pojawienie się czegoś»

 

https://sjp.pwn.pl/sjp/ofensywa;2494184.html


#IgrzyskaOlimpijskie