Pomoc bezdomnym zwierzętom

Pomoc bezdomnym zwierzętom – O emocjonalnych, nie zawsze pozytywnych, skutkach zajmowania się pomocą dla chorych i bezdomnych zwierząt.

Kilka dni temu wrzuciłem na Facebooka wpis o tym, że poświęcam codziennie czas na pomoc bezdomnym zwierzętom i jak wiele mnie to kosztuje.

 

W komentarzach pojawił się wiele fajnych wpisów, a wśród nich szczególnie jeden zwrócił moją uwagę. Anna Gabriella Gajda napisała o tym, jak ona pomaga i jak sobie radzi z emocjami.

 

Cały tekst poniżej obrazka.

 

 

 

Pomoc bezdomnym zwierzętom

 

 

 

 

Pomoc bezdomnym zwierzętom

Wyznam Wam prawdę.
Poświęcam codziennie przynajmniej godzinę na pomoc bezdomnym zwierzętom.
Każda adopcja to zwycięstwo, za które bez wahania oddałbym wszystkie moje Złote Maski.
Ale czasami, jak patrzę w te bezdennie smutne oczy jakiegoś psiaka, albo kociaka, którego udostępniam od ponad roku, to wszystko mnie przerasta,
Czuję taki smutek, że nie potrafię sobie z tym poradzić i pytam siebie samego, czy ten ból, który czuję jest tego wszystkiego warty…..

 

https://www.facebook.com/grzegorz.kempinskywork.9/posts/pfbid0ZqWdwASTT99Do
57jn5nK3sZh5fNwcwFjT2ZgryFPbo7MVkXyzFwGNmuaWQo8UAM6l

 

 

 

 

Anna Gabriella Gajda napisała:

 

Też staramy się pomagać, jak najwięcej potrzebującym zwierzakom i sami adoptujemy co jakiś czas myszki laboratoryjne ratowane przez Lab Rescue.

 

Oprócz tego jestem moderatorem grupy edukacyjnej o myszach, a także zajmuję się edukowaniem innych na temat myszy, walcząc o lepsze warunki i życie oraz odpowiednie ich traktowanie razem z moimi mysibąkami, które bardzo mi w tym pomagają.

 

Ogrom cierpienia zwierząt głównie przez człowieka też mnie przerasta i czasem się rozsypuję, ale staram się robić choć tyle, co mogę i zarażać innych miłością do zwierząt, empatią i chęcią do pomocy.

 

Niestety wciąż ogromna część ludzi pozostaje nieczuła i obojętna na los i cierpienie zwierząt, którego powodem jest ludzki egoizm i znieczulica. Staram się uczyć i pokazywać innym miłość i szacunek do zwierząt, to jak są mądre, kochające, czułe, dobre i troskliwe oraz podobne do nas, walcząc z zacofanymi stereotypami i podejściem do zwierząt, jako gorszych, mniej wartych czy deprecjonowania ich typu “to tylko pies”.

 

Anna Gabriella Gajda


#koty #psy