Polskie szkodniki teatralne

Polskie szkodniki teatralne – Od lat walczę z patologią w teatrze i nie raz zwracałem uwagę na bandę pasożytów zwanych spółdzielnią teatralną.

Z mojego doświadczenia wynika, że większość społeczności teatralnej dostrzega dokładnie to samo, ale ponieważ te polskie szkodniki teatralne są u władzy w większości teatrów polskich i mają ogromny wpływ na całą branże teatralną, mało kto ma odwagę podnieść głowę i publicznie powiedzieć to samo.

 

Dlatego cieszę się, że Jul Mere tak pięknie, precyzyjnie i odważnie określił ten bandycki proceder, który ma miejsce w polskim teatrze.

 

Tekst czytelny na komórce:
https://www.facebook.com/grzegorz.kempinsky/posts/10220097903812302

 

 

Polskie szkodniki teatralne

 

 

Polskie szkodniki teatralne

Moi znajomi aktorzy z całego świata dziwią się, że w Polsce jest ponad dwieście publicznych teatrów, że aktorzy mają etaty, że zatrudnienie w kulturze jest tak szerokie i że mamy coś o czym oni mogą tylko pomarzyć…

 

a u nas grono uważające się od lat 90-tych za wielkich artystów, choć ich osiągnięcia są tylko na papierze Wyborczej i w kupionych recenzjach na zachodzie, zawłaszczyło sobie teatry i instytucje sztuki dojąc tę dojną krowę publicznej kultury.

 

Zwracam od lat uwagę, że te kulturalne osiągnięcia są oszukane i zmanipulowane.

 

Dobrze, że Grzegorz Kempinsky i inni nie pozbawieni rozsądku artyści dostrzegają ten ewidentny szwindel na społeczeństwie.

 

Ta pogarda dla ludzi i chciwość wydumanej elity jest antyspołeczna i po prostu szkodliwa.

 

I wytłumacz teraz jakiemuś “wielkiemu artyście”, że jest zwykłym szkodnikiem i pasożytem… obrazi się śmiertelnie

 

Jul Mere

 

https://www.facebook.com/jul.mere/posts/10207534603399091?comment_id=10207534959047982&notif_id=1602158468308906&notif_t=comment_mention

 

 

Szkodniki 

Szkodniki – organizmy powodujące straty w działalności rolnej, leśnej, magazynowej, także uszkadzające kolekcje, zbiory muzealne, biblioteczne itp.

 

Szacuje się, że straty spowodowane przez szkodniki w uprawianych roślinach sięgają około 10–15% wartości całego plonu w skali światowej.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Szkodniki

 

 

Pasożytnictwo

Pasożytnictwo, parazytyzm – forma antagonistycznego współżycia dwóch organizmów, z których jeden czerpie korzyści ze współżycia, a drugi ponosi szkody. Termin ten stosowany jest w biologii – w odniesieniu do dwóch organizmów różnych gatunków – oraz w socjologii, gdzie pasożytnictwem nazywany jest próżniaczy tryb życia osoby zdolnej do pracy. Zbliżonymi do pasożytnictwa formami – spotykanymi w biologii rozwoju – są szczególne taktyki rozrodcze prowadzone przez parazytoidy, pasożyty lęgowe oraz niektóre gatunki tzw. pasożytów płciowych (np. matronicowate).

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Paso%C5%BCytnictwo


#SpółdzielniaTeatralna