Policzek wymierzony kulturze

Policzek wymierzony kulturze – Minister Gliński powinien się wstydzić, że rozdał pieniądze tak zwanym “gwiazdom” z Funduszu Wspierania Kultury.

Biorąc pod uwagę kosmiczne stawki, jakie dostają w telewizji, za koncerty kolędowe w różnych telewizjach, ci ludzie powinni się wstydzić, że wzięli pieniądze z Funduszu Wsparcia Kultury. A to co zrobił pan Gliński to policzek wymierzony kulturze

 

 

 

Policzek wymierzony kulturze

 

 

 

Policzek wymierzony kulturze

Oglądając to, co się dzieje na ekranach telewizji, w których w trakcie Świąt Bożego Narodzenia panuje istny festiwal wszelakich gwiazd i gwiazdeczek, które śpiewają i kolędują za kosmiczne stawki i bajeczne honoraria, doprawdy nóż w kieszeni się otwiera, kiedy czyta się te same nazwiska na liście beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury.

 

Zawstydzające, obrzydliwe i obrażające naszą inteligencję są także mętne i żałosne tłumaczenia tych samych osób, że te pieniądze z Ministerstwa Kultury im się należą.

 

Tłumaczenia samego ministerstwa, natomiast, są moim zdaniem jeszcze bardziej mętne i ta tak zwana “weryfikacja” wniosków, która nastąpiła po fali krytyki, która nastąpiła po ogłoszeniu, że np. bracia Golcowie mają dostać 2 miliony (sic!) złotych, wraz z faktem, że po tej “weryfikacji” NIE została podana do wiadomości publicznej nowa lista ze “zweryfikowanymi” stawkami, świadcz, jest niczym innym niż żałosna zasłona dymna, żeby rozmyć i rozmydlić odpowiedzialność za te skandaliczne decyzje.

 

Bo przecież to, że ci niby artyści biorą pieniądze, kiedy im się daje, temu w końcu nie trudno się wcale dziwić, ale że szanowne ministerstwo, DAJE pieniądze ludziom, którzy żyją jak pączki w maśle i że tak naprawdę, jak widać pandemia i jej obostrzenia wcale im nie szkodzi tak bardzo pod względem finansowym, biorąc pod uwagę, że cały czas dostają horrendalne tantiemy za granie ich piosenek w radio, a poza tym wszystkie stacje telewizyjne robią wszystko, żeby cały czas mieli co robić i to jak wszyscy wiemy za gigantyczne pieniądze, to już budzi mój największy sprzeciw i uważam, że to nie tylko jest ogromnym skandalem, ale także policzkiem wymierzonym przez pana ministra Glińskiego, całej prawdziwej kulturze polskiej

 

 

Fundusz Wsparcia Kultury

Fundusz Wsparcia Kultury to pomoc finansowa ze strony polskiego rządu kierowana do sektora kultury. Jego budżet to 400 mln zł, a do wsparcia uprawnione są  samorządowe instytucje artystyczne, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy prowadzący działalność kulturalną w dziedzinie teatru, muzyki i tańca. Celem Funduszu jest zapewnienie stabilnego funkcjonowania instytucji i utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia w sektorze kultury. Rekompensata będzie dotyczyła utraconych – z powodu epidemii – przychodów w okresie od 12 marca do 31 grudnia br.

 

https://www.gov.pl/web/kultura/fundusz-wsparcia-kultury/

 

 

Lista beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury:
https://www.gov.pl/attachment/953bf467-f820-4022-9f71-bd51551e51d0


#PiotrGliński