PÓŁGŁUCHEGO SYMULANTA CD

Kiedy poborowy Kempinsky zjawił się w końcu na oddziale laryngologicznym miejscowego szpitala, miał już gotowy plan, jak przechytrzyć nowoczesną aparaturę pomiarową słuchu i wyjść z badania, jako oficjalnie półgłuchy i niezdolny do dalszej służby obywatel Królestwa Szwecji.

głuchyPlan był o tyle prosty, co genialny w swej prostocie.

Dzielny wojak Kempinsky postanowił po prostu nie słyszeć wysokich dźwięków.

Badanie polegało bowiem na tym, że w dźwiękoszczelnej kabinie nałożono mu słuchawki, po czym generowano dźwięki o różnej wysokości i natężeniu, a wasz uniżony symulant miał wciskać guzik, kiedy je usłyszał.

W swojej naiwności nie wziął jednak Kempinsky pod uwagę faktu, że dźwięki nie będą puszczane po kolei i z zwiększającą się siłą, lecz zupełnie przypadkowo i już po kilku pierwszych dźwiękach stracił on rachubę, które dźwięki powinien słyszeć, a które nie i zaczął wciskać guzik na chybił trafił.

Więc, kiedy zjawił się z powrotem u swojego zacnego lekarza batalionowego dumnie dzierżąc swój wykres badania słuchu w dłoni – ten natychmiast wybuchnął stwierdzając, że jeszcze nigdy w swojej wieloletniej karierze medycznej nie widział równie popapranego wykresu, po czym zwrócił się do niewzruszonego w swojej półgłuchocie kadeta kompanii granatników plowych, Kempinsky’ego:

Kempinsky, ja wiem, że wy symulujecie!

Po czym już bardziej strapiony dodał pod nosem:

– Ale nie potrafię wam tego udowodnić.

Na co młodszy chorąży sztabowy Kempinsky odparł:

– Czy to oznacza, że odeśle mnie pan do domu, panie starszy doktorze batalionowy?

Lekarz, spurpurowiał ze złości na swej dobrodusznej twarzy i huknął:

– Nigdy w życiu! Słyszałem o tym, że w Finlandi mają nowe słuchawki przeciwdźwiękowe, które w 88% eliminują odgłos wystrzału karabinowego i specjalnie dla was postaram się je sprowadzić. A póki co jesteście tylko nadal zwolnieni, ze strzelania. Odmaszerować!

czaszkaNie potrafił wasz bohater zupełnie zrozumieć, dlaczego stał się tak ważny dla czerwonego, jak burak doktora, żeby wydawać ciężko zarobione pieniądze podatników państwa opiekuńczego na sprowadzenie specjalistycznego osprzętowania z zagranicy wyjątkowo dla niego. Tym bardziej nie potrafił też zrozumieć, jaki pożytek z żołnierza, który ma zakaz strzelania, ale to już temat na zupełnie inną opowieść…

CDN


#wojsko #symulant