Podwójna śmierć w Hamlet City

Podwójna śmierć w Hamlet City – to kryminał mojego przyjaciela z Irlandii, który będę tu publikował, a który nigdzie się jeszcze nie ukazał.

Mój kumpel z Irlandii zaczął pisać fajny kryminał, który na tyle mi się spodobał, że będę go na bieżąco tłumaczył i zamieszczał w odcinkach na moim blogu. Ma tytuł “Podwójna śmierć w Hamlet City”.

 

Miłej lektury!

 

Tekst czytelny na komórce:
https://www.facebook.com/grzegorz.kempinsky/posts/10220209839930635

 

 

Podwójna śmierć w Hamlet City

 

 

Podwójna śmierć w Hamlet City cz. 1

John Redfox tłumaczył Grzegorz Kempinsky

 

ROZDZIAŁ I

Dochodziła 11.30 a.m. w pierwszą niedzielę lutego tego roku.

 

            Lea Bilberry, co oczywiste przy jej charakterze, miała już o tej porze wszystko poukładane jak w zegareczku: jeszcze tylko wyłączy gaz pod garnkiem z pełgającą lekko zupą grzybową, umaluje usta cyklamenową pomadką, włoży czarne botki, ciepły płaszcz, wełnianą czapkę, skórzane rękawiczki i będą mogli wyjść. Właśnie wybierali się we trójkę do kościoła, na niedzielne nabożeństwo: ona, jej mąż John i córka Rose. Dawno nie spotkali się wszyscy razem jak prawdziwa rodzina. Rose miała 22 lata, czwarty rok studiowała prawo na University of Sussex w Brighton i rzadko przyjeżdżała do domu. Właśnie zjawiła się na trochę dłuższy weekend i Lea wzięła na tę okoliczność kilka dni urlopu w pracy żeby być razem z córką. Tyle miały sobie do powiedzenia! Przecież nie widziały się od Świąt Bożego Narodzenia. Lea uwielbiała rozmawiać z córką, i mimo, że była „jesienną matką”, bo z Rose dzieliły ją 34 lata różnicy, to dzięki niej czuła się młodo, chętnie słuchała jej zwierzeń, starała się opanować wszystkie nowoczesne sposoby komunikacji-aktywnie działała na Facebooku, Instagramie, mailowała, czatowała, posługiwała się biegle wszelkimi nowinkami technicznymi, dzięki czemu obie z córką były w stałym kontakcie…

 

C.D.N.

 

 

Śmierć

Śmierć (łac. mors, exitus letalis) – stan charakteryzujący się ustaniem oznak życia, spowodowany nieodwracalnym zachwianiem równowagi funkcjonalnej i załamaniem wewnętrznej organizacji ustroju. Do zjawisk, które doprowadzają do stanu śmierci, zalicza się m.in. starzenie się, drapieżnictwo, niedożywienie, choroba, samobójstwo, morderstwo, lub odwodnienie. Ciała martwych organizmów zaczynają rozkładać się po krótkim czasie od momentu śmierci.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Amier%C4%87


#JohnRedfox