Podwójna moralność w teatrze

Podwójna moralność w teatrze – Jak to co niektórzy “ludzie teatru” stosują podwójne normy moralne w zależności, czy sprawa dotyczy “swoich”, czy “obcych”

Nie mogę nie skomentować działań niektórych “ludzi teatru” w kontekście ich zachowań w stosunku do Teatru ŚwiętochłOFFice, bo cechuje je podwójna moralność.

 

 

Podwójna moralność w teatrze

 

Podwójna moralność w teatrze

Teatr ŚwiętochłOFFice zamieścił post na swojej stronie, w którym wspiera prezydenta Dawida Kostempskiego w drugiej turze wyborów samorządowych i namawia swoich sympatyków do tego samego.

I nic w tym dziwnego, albowiem pan prezydent był założycielem tego teatru, wspiera go już trzeci rok i od jego dalszej kadencji zależne jest dalsze trwanie teatru.

Natychmiast pojawiło się kilka głosów, “że teatrowi pomyliły się role”, że nagle jest to “teatr reżimowy”, “że próbuje robić wodę z mózgu mieszkańcom itd., itp., etc.

I pal sześć, jeśli pisze to zwykły “cywil”, nie musi orientować się w polityce kulturowej miasta, ani państwa i argumenty typu, że kontrkandydat “w swoim programie nie ma zapisanego rozwiązania teatru” są zaiste z pogranicza tych zabawnych, bo to tak jakby szedł do wyborów z hasłem “zabiorę wam kulturę”, ale kiedy piszą to tak zwani ludzie teatru to mnie po prostu szlag trafia, bo ci sami ludzie głośno popierają “konstytucję”, chwalą występy celebrytów, którzy występują w obronie “demokracji”, wyją w niebo głosy, kiedy pan dyrektor Morawski zwalnia sabotujących pracę teatru aktorów i owacjami na stojąco nagradzają pyszałkowate występy “teatru polskiego w podziemiu”, kiedy zaklejają sobie usta czarną taśmą.

Ale kiedy Teatr ŚwiętochłOFFice walczy o swoje własne przetrwanie to jest to nagle “politykowanie”, “teatr reżimowy” i “kompletny brak profesjonalizmu”.

Wnioski niestety nasuwają się same i nie są one zbyt przyjemne, bo oto znowu ludzie wspierający tak zwany mainstream teatralny pokazują, że cechuje ich podwójna moralność, że dzielą świat na “swoich” i “obcych, przyjaciół i wrogów, lepszych i gorszych.

Wstyd i jeszcze raz wstyd!

I tyle w temacie.


#TeatrŚwiętochłOFFice