Podwójna moralność podziemia

Podwójna moralność podziemia – w swojej krytyce Teatru Polskiego we Wrocławiu “podziemniaki” stosują metodę “jak nie kijem go to pałką”

Jaka panuje zasada standardów moralnych w tak zwanym podziemiu? Odpowiedź jest bardzo prosta: podwójna! Wszystko w myśl, że zawsze będzie źle póki dyrektorem nie będzie nasz kolega.

Podwójna moralność podziemia

Podwójna moralność podziemia

Skowyt zaklejających się podziemniaków dochodzi z Wrocławia odkąd odwołano ze stanowiska ich wielkiego guru, Fałszywego Chrystusika.

Wyją oni w niebo głosy o tak zwanym upadku teatru i zapaści frekwencyjnej, pomimo, że wszyscy wiedzą, że ta tak zwana wielkość teatru za czasów fałszywego proroka była niczym innym niż dobrze zbudowanym mitem przez przekupionych i znajomych “dziennikarzy”, a frekwencyjnie teatr leżał i kwiczał, bo nikt na te wielkie majstersztyki chodzić nie chciał.

O ich hipokryzji świadczy wiele rzeczy, a jedną z najważniejszych jest budowanie fałszywego obrazu jakoby nowy Teatr Polski nie miał widza.

Otóż ma. Czego najbardziej dowiodła ostatnia premiera “Ożenić się nie mogę”, kiedy to teatr pękał w szwach, a publiczność szalała z zachwytu i nagrodziła spektakl 10 minutowymi owacjami na stojąco.

No i co robi taki biedny podziemniak w obliczu niewątpliwego sukcesu przedstawienia?

Otóż idzie spałowany tym sukcesem do domu i zgrzytając zębami zaczyna obmyślać zemstę w myśl zasady “jak nie kijem go to pałką” i pomimo, że kwiczał dotychczas o tym, że jest pusto w teatrze, wymyśla natychmiast wytrych pod tytułem, że disco polo też przyciąga ludzi i kwiczy tym razem o tym, że w teatrze są nadkomplety.

Takiemu to nigdy nie dogodzisz, a raczej nie dogodzisz nigdy póki dyrektorował w tym teatrze ktokolwiek inny, niż jego własny przydupas.

W innym wypadku, to on będzie decydował o tym, co jest w teatrze dobre, a co złe i to on będzie dzielił widzów na lepszych i gorszych. (Z resztą tak, jak słynny Fałszywy Jezusik, który przechwalał się tym, że nie będzie robił teatru dla kolejarzy.)

Otóż zaprawdę powiadam wam, że to między innym tramwajarze łożą na ten teatr i mają oni takie samo prawo, jak pseudointelektualne trolle z podziemia do chodzenia do teatru.

Albowiem teatr jest dla wszystkich!

Amen.

Konspiracja

Konspiracja (łac.conspiratio), podziemiespisek – ogólnie: tajemnica lub tajna organizacja; w diedzinie politycznejwojskowościprzedsiębiorczości i in.: tajna działalność skierowana przeciwko istniejącej władzy, konkurencji gospodarczej, obywatelom, i in. prowadzona przez organizacje polityczne, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, organizacje zbrojne i in.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Konspiracja

P.S.
Jak zwykle powyższy artykuł jest jedynie wytworem mojej chorej wyobraźni i nic podobnego o czym piszę nie miało miejsca w rzeczywistości, a wszystkie podobieństwa do prawdziwych osób i zdarzeń są przypadkowe.


#TeatrPolskiWeWrocławiu #tpl