Pocałunki w serce

Pocałunki w serce – to następny piękny wiersz Patrycji Cichy-Szept, której wiersze z tomiku „Szeptem” publikuję na moim blogu pod zakładką poezja.

 

 

Pocałunki

Pocałunki
Mięsiste dotknięcia
Zapadają w usta
Pocałunki w serceW serce
Znaczą język
Smakiem
Wszechobecnym
Głaszczą policzki
Uśmiechnięte
Do jutra
Do wczoraj
Do teraz
Natychmiast
Chcę kilka
Długich
Namiętnie zajadłych
Nie przestawaj
Dopóki nie nazwę
Tego jedynego
Za którym całe życie
Już nie muszę
Znalazłam w twoich
Ustach
Soczystych

 

 

 

 

Patrycja Cichy-Szept 

Opowieścioterpeutka, poetka, autorka. Wspiera dzieci, młodzież i rodziców poprzez opowieścioterapię i bajkoterapię. Pomaga młodemu uwierzyć w siebie, a dorosłemu wrócić do młodzieńczych marzeń.

 

Pisze wiersze – delikatne i dojrzałe, wyrażając w ten sposób siebie i to co czuje. Twierdzi, że wiersze rodzą się z duszy
Ukończyła pedagogikę na Akadamii Teologicznej w Warszawie, uczyła się w szkole dramy i pantomimy. Pracując w hospicjum, domu dziecka, w domu starców, ośrodku dla niepełnosprawnych – leczyła małych i dużych opowieścią i zajęciami psychodramy. Prowadziła indywidualne i grupowe zajęcia z osobami z nadwagą. Założyła i prowadziła teatr „Fabella”, gdzie przedstawienia miały wymiar terapeutyczny.
Od kilku lat prowadzi stronę Drzewo-Zycia.com, gdzie wspiera opowieścią, pomaga rodzicom w wychowaniu młodzieży i zwraca uwagę na zdrowe odżywianie rodziny.
Jest autorką książki „Opowieści Drzewa Życia. Bajanie Driady” i audiobooka „Drzewo Życia. Opowieści serca”.
https://kempinsky.pl/poezja-patrycji-cichy-szept/

 

Pocałunki pochodzą z tomiku wierszy Patrycji pt. „Szeptem”.

 

Tu możecie kupić cały tomik wierszy Patrycji:
https://drzewo-zycia.com/produkt/szeptem-tomik-wierszy/

 

 

 

 

Serce człowieka

Serce człowieka (łac. cor, cordis, gr. kardia) – centralny narząd układu krwionośnego położony w klatce piersiowej, w śródpiersiu środkowym, wewnątrz worka osierdziowego. Serce działa jako pompa zalewowo-tłocząca i jego zadaniem jest utrzymanie przepływu krwi przez tkanki.

 

Topografia

2/3 serca leży na lewo od płaszczyzny pośrodkowej ciała, a tylko 1/3 na prawo od tej płaszczyzny. Oś serca (linia łącząca środek podstawy serca ze środkiem jego koniuszka) tworzy z osią podłużną kąt 45°.

 

W stosunku do kręgosłupa leży na wysokości Th4 – Th8; tzw. vertebrae cardiacae vel Giacomini.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Serce_cz%C5%82owieka


#milosc