Pluć na czyjś grób

Pluć na czyjś grób – to bardzo emocjonalny i bardzo ważny wpis Grzegorza Pawlaka na temat hejterskich wpisów po śmierci pani Marii Czubaszek.

 

Pluć na czyjś grób

Pluć na czyjś gróbDwie godziny temu dowiedziałem się, że nie już ma między nami Marysi Czubaszek.

Marysi, bo miałem przyjemność poznać ją kilka miesięcy temu. Mieliśmy razem bawić się w parę komentatorów scenicznej rzeczywistości, razem z kilkoma koleżankami i kolegami aktorami w nowym kabarecie, który niestety nie powstał. Spędziłem z nią kilka wspaniałych godzin na rozmowie o życiu, kabarecie, związkach, pomysłach scenicznych i, oczywiście kawie i papierosach.

Nie mogłem wyjść z podziwu dla Jej witalności, trzeźwości myślenia, sympatii do ludzi, otwartości, szczerości, dystansu do siebie, bystrości umysłu i wyobraźni. Byłem zaszczycony, że dane mi było Ją spotkać, poznać i snuć wspólne plany.

A przed chwilą przeczytałem pod jej internetowym nekrologiem wiele komentarzy o jej stosunku do wiary, Boga i wreszcie tych, dotyczących aborcji, do których publicznie się przyznała i jestem przerażony poziomem tych komentarzy, a co za tym idzie ludzi, którzy je pisali.

Sam jestem facetem, który, mimo, że to nie tyczy jego ciała, namawiałby partnerkę do NIESTOSOWANIA aborcji. Ale to wyłącznie MOJA sprawa!!

Na marginesie, ile ludzi, tyle decyzji, tyle uwarunkowań (gwałt, choroba, zagrożenie życia itd. itp.), ale NIGDY nie śmiałbym oceniać czyjegoś sumienia.

MOJE PRZEKONANIA SĄ MOJĄ SPRAWĄ (chcę być za nie szanowany).

Mógłbym, co najwyżej, spróbować PRZEKONAĆ kogoś do swoich racji. TYLE. Jeśli jestem wierzący, mogę się modlić, mogę też pomóc (“medycznie”, finansowo, psychicznie).

ALE PLUĆ NA CZYJŚ GRÓB!!!!???

Jakim trzeba być człowiekiem, żeby to robić?!

Ten sam szacunek należy się KAŻDEMU CZŁOWIEKOWI!!! Na zwykłym, LUDZKIM poziomie!!!! Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej, Bohaterom Walki o Wolność, Zwykłemu Panu Władkowi, który dopiero przed śmiercią powiedział swojemu synowi, że całe życie go kochał i to zmieniło tego chłopaka życie.

NIE NAM SĄDZIĆ!!!! My możemy pochylić się nad majestatem śmierci!! Po prostu pomilczeć!!!! I USZANOWAĆ!!!!

Marysia była człowiekiem, twórcą, na którego wyobraźni i poczuciu humoru się wychowałem. Tyle nam zostawiła, A dla mnie zaszczytem było poznać Ją osobiście. I bardzo będzie mi Jej brak.

Marysiu. Odpoczywaj w Pokoju.

Grzegorz Pawlak 
https://www.facebook.com/grzegorz.pawlak.526/posts/1161513300567337

#MariaCzubaszek