Piszę “frajerstwa”?

Piszę “frajerstwa”? to następny emocjonalny, ale znowu bardzo ważny moim zdaniem wpis Grzegorza Pawlaka na Facebooku o tym, jak walczyć o samego siebie.

 

Piszę frajerstwaTo, co ”na łamach FB” piszę, pewnie wydaje się, części czytających, “frajerstwem”, “naiwnością”, w najgorszym razie “idealistycznym bełkotem” 

Ale, im dłużej żyję, im bardziej jestem w zgodzie z sobą, tym bardziej wierzę w to, że to, co nasz łączy, to te najbardziej intymne chwile „przed snem”. Te, kiedy, w samotności, robimy sobie, chcąc nie chcąc, „rozliczenia z potrzeb i z marzeń”.

Czy jesteśmy szczęśliwi, czy osiągnęliśmy to, czego chcemy?

Co, lub kto, nam w tym przeszkodził…

Kto, z „ręką na sercu” jest w stanie powiedzieć: „po czyjej stronie jest odpowiedzialność” za jego niepowodzenia?

Nie piszę o „wygranych”, a o tych, którzy uważają, że „im się nie udało i “nie są w grze”, czyli o tych, którzy nie zrobili wszystkiego, co w ich mocy, żeby osiągnąć to, czego chcą. Bo:

1) “zżarła ich słabość – brak wiary w siebie, odporności psychicznej, wyobraźni”,

2): “byli po niewłaściwej stronie”,

3): „pokonali dwie poprzednie bariery, ale nie mieli w sobie tego „czegoś”, co nie „wpisywało się” w tę „elastyczność” tak konieczną dla osiągnięcia sukcesu. Wiecie, o czym mówię?!

I wreszcie punkt 4)”: BO, to INNI mieli to „coś”. NIEWYTŁUMACZALNEGO!!!! Z czym nie można już NIC zrobić! GENIUSZ, TALENT, WHATEVER!!

Jeśli więc, przed snem, zrobicie sobie dokładny i rzetelny „rachunek sumienia” i zdacie sobie sprawę (oby!!!! ) z tego , w którym, z tych punktów, jesteście, to, mam nadzieję, będziecie też wiedzieć, co robić, żeby temu “złemu” stanowi rzeczy zaradzić.

PO PROSTU: NADROBIĆ!! ALBO ODPUŚCIĆ!!

Odpuścić, ale szukać szczęścia gdzie indziej!! TEGO PRAWDZIWEGO!! DLA SIEBIE!

I kiedy już je znajdziecie, to zdacie sobie sprawę, co jest ważne DLA NAS!!

I Wszystko staje się proste!!!!

Miłość, wiara, prawda. Te NAJWAŻNIEJSZE RZECZY!!

Pisałem: „WY”, ale, wiecie ‚JA”! I to „Ja” – jak najbardziej odzwierciedla moją „Step by Step” – walkę o siebie!!

A teraz z „innej beczki”: rozumiem, że istnieje równoległy świat, o którym nie chcę pisać! I NIE PISZĘ!! O ŚWIECIE “NIE MIŁOŚCI”. SIŁY. CYNIZMU. ZABÓJSTW. WŁADZY. KORPORACJI. POLITYKI. Tym, który NAPRAWDĘ RZĄDZI NASZĄ RZECZYWISTOŚCIĄ. I wobec którego jesteśmy niczym z naszymi „frajerskimi pragnieniami”. Ale, jeśli będą nas tłumy…
https://www.facebook.com/grzegorz.pawlak.526/posts/1120524721332862


#marzenia