PiS a obrońcy demokracji

PiS a obrońcy demokracji – na ścianie Marcina Widawskiego na Facebooku pojawił się poniższy wpis, który dokładnie odzwierciedla to, co sam czuję
a’ propos skowytu medialnego wokół zagrożenia demokracji i wolnych mediów. Z całego serca polecam!

Marcin Widawski

Piszę to do każdego, kto weźmie to do siebie.

PiS a obrońcy demokracji dziecko_w_kapieli_2016_lercher_05Przeszkadza wam polityka PiS-u? To cofnijcie się pamięcią o kilka lat.

Nie przeszkadzało wam, kiedy Platforma zawłaszczała państwo w sposób bezprecedensowy w naszej historii, kiedy rozwalała trybunał, rozkradała OFE, wywalała w błoto pieniądze z UE, inwigilowała na niespotykaną skalę, upolityczniała media publiczne.Przeszkadza wam dopiero teraz, kiedy robi to przeciwna opcja? No więc przestańcie wycierać sobie gęby Polską, demokracją i wolnością. Przyjmijcie do wiadomości, że ten kraj nie jest tylko wasz, a druga strona ma takie same prawa. Przestańcie używać obrzydliwej retoryki, w której drugiej stronie z definicji odmawia się prawa do posiadania poglądów, wiedzy czy praw. Zakończcie dyskusje i połajanki, których celem nie jest dowiedzenie czegoś, tylko postawienie na swoim. I wbijcie sobie w te swoje inteligentne, szlachetne i kulturalne głowy, że skoro przez osiem lat jedna strona zawłaszczała wszystko, to naturalnym mechanizmem jest wahadło.

Nie cierpię PiS-u. Uważam PiS za partię wstrętną, ohydną i paskudną z tą całą podejrzliwością, spiskami, impregnacją na fakty. Uważam ich za nawiedzoną sektę. Ale wiem, że mają prawo tacy być. Po ośmiu latach obśmiewania w mediach publicznych, odmawiania prawa głosu, lekceważenia ich potrzeb, wzięli pełnię władzy. I teraz wykorzystają ją do bólu.

PiS a obrońcy demokracji 2012_charyzmaci_NARODUWy sami do tego doprowadziliście. Wy, którzy byliście bezkrytyczni wobec rządów Platformy. Wy, którzy zainteresowaliście się trybunałem dopiero w dniu, kiedy wrzask podniosła Gazeta Wyborcza. Wy, którzy śmialiście się z miesięcznic na Krakowskim Przedmieściu. Wy, którzy wiedząc, że Tusk okrada nas z pieniędzy na emerytury, mówiliście “nic się nie stało”. Wy, którym nie przeszkadzał skok Brauna na media i pomiatanie dziennikarzami, bo do głowy wam nie przyszło, że kiedyś Kurski zrobi to samo.

Do głowy wam nie przyszło, że kiedyś przyjdzie ten zły, paskudny PiS i zrobi to samo, co kochana Platforma, tylko w drugą stronę. I mocniej.

Cierpcie teraz i mordy na kłódkę. Obyście wynieśli z tego naukę, na której zyska Polska, a nie PO.
https://www.facebook.com/marcin.widawski/posts/1245091065542241?fref=nf


#PiS