Piłkarze wspierają bezdomne psy

Piłkarze wspierają bezdomne psy – Piłkarze z klubu Zenitu Sankt Petersburg wyszli na boisko, trzymając na rękach psy ze schroniska.

To najlepsza wiadomość jaką ostatnio przeczytałem na pełnym skandali i innego bezwartościowego szitu internecie.
Rosyjscy piłkarze w ramach akcji wspierającej bezdomne psy ze schroniska, weszli na boisko trzymając w rękach bezdomniaki!

 

 

 

Piłkarze wspierają bezdomne psy

 

 

 

 

Piłkarze wspierają bezdomne psy

Piłkarze wyszli na boisko z psami ze schroniska

Piłkarze z klubu Zenitu Sankt Petersburg wyszli na boisko, trzymając na rękach psy ze schroniska. Wydarzenie to odbyło się w ramach promocji akcji adopcyjnej „Psom lepiej w domu”.

 

Były malutkie i te nieco większe. Część dumnie pozowała na rękach sportowców, inne wtulały się w ich klubowe koszulki. Dla czekających na adopcję psów był to bez wątpienia wielki dzień. Być może przełomowy dla wszystkich schronisk.

 

Piłkarze Zenitu postanowili wesprzeć akcję „Psom lepiej w domu” podczas meczu Zenit Sankt Petersburg — FK Rostów, którą klub realizuje w porozumieniu z Rosyjską Fundacją Kynologiczną oraz lokalnymi schroniskami. Ma to zwrócić uwagę na problem bezdomnych psów, które mogą nie przetrwać nadchodzącej mroźnej zimy.

 

Na opublikowanym przez klub nagraniu widać, jak za kulisami, jeszcze przed pojawieniem się na stadionie i falą gromkich oklasków, na psiaki spadła cała lawina pieszczot. Piłkarze głaskali je, tulili i nie kryli radości z eskorty w takiej postaci.

 

 „Celem projektu jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na odpowiedzialność i opiekę wymaganą podczas posiadania zwierzaka oraz pomoc w zbieraniu funduszy na lokalne schroniska dla psów” — czytamy na oficjalnej stronie klubu.

 

https://dobrewiadomosci.net.pl/55894-

 

 

 

 

Empatia

Empatia (gr. empátheia „cierpienie”) – zdolność odczuwania stanów psychicznych innych osób (empatia emocjonalna), umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość (empatia poznawcza).

 

Sam poznawczy komponent empatii, czyli zdolność do wyobrażenia sobie perspektywy myślowej należącej do innej osoby (innymi słowy, rozeznania sposobów rozumowania innej osoby), określany jest mianem decentracji (czemu może, ale nie musi towarzyszyć komponent emocjonalny empatii, czyli zdolność do jednoczesnego współodczuwania stanów emocjonalnych owej innej osoby).

 

Osoba nieposiadająca tej umiejętności jest „ślepa” emocjonalnie i nie potrafi ocenić ani dostrzec stanów emocjonalnych innych ludzi. Silna empatia objawia się między innymi uczuciem bólu wtedy, gdy przyglądamy się cierpieniu innej osoby, zdolnością współodczuwania i wczuwania się w perspektywę widzenia świata innych osobników.

 

Psychologowie zastanawiali się, skąd bierze się uczucie empatii i dlaczego niektórzy ludzie są go pozbawieni. Empatia jest jednym z najsilniejszych hamulców zachowań agresywnych, więc jest to także pytanie istotne z punktu widzenia inżynierii społecznej.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Empatia


#futbol