Piękna zemsta czworonogów

Piękna zemsta czworonogów spotkała chińskiego oszołoma, który kopnął bezpańskiego psa. Pies wrócił ze swoimi kolegami i zemścił się na tym idiocie.

Jak dobrze, że karma wraca i że ludzkie potwory, które są nieczułe na dolę naszych braci mniejszych, dostają z powrotem to, co dają. Jednego z nich spotkała piękna zemsta czworonogów za jego niecny czyn.

Piękna zemsta czworonogów

Piękna zemsta czworonogów

MĘŻCZYZNA KOPNĄŁ BEZDOMNEGO PSA. ZOBACZ IDEALNĄ ZEMSTĘ PSÓW, KTÓRA GO DROGO KOSZTOWAŁA!

Niektórzy ludzie brutalnie traktują bezpańskie psy, uważając, że jeśli pies nie ma właściciela, to można go źle traktować, bo i tak nikt nie zaprotestuje.

Taka właśnie sytuacja miała miejsce w chińskim mieście Chong, ale zemsta skrzywdzonego psa wraz z jego czworonożnymi towarzyszami była idealna!

Jeden z sąsiadów był świadkiem, jak brutalny mężczyzna przegania kopniakami psa spod swojego balkonu, bo przeszkadzało mu jego szczekanie.

Wyobraźcie sobie jaki musiało być jego zdziwienie, gdy po chwili pies wrócił ze swoimi towarzyszami i zwierzęta zaczęły gryźć auto należące do człowieka, który chwilę wcześniej kopał jednego z nich!

Siedzący w samochodzie obok inny mieszkaniec tego bloku zarejestrował całe zdarzenie na zdjęciach!

Piękna zemsta czworonogów 1
Piękna zemsta czworonogów 2
Piękna zemsta czworonogów 3

Źródło: wimp.com

https://kempinsky.pl/twojenowinki.pl/lol/36838/mezczyzna-kopnal-bezdomnego-psa-zobacz-idealna-zemste-psow-ktora-go-drogo-kosztowala.html?fbclid=IwAR3s6q_W4_s3oQc_jPcfxB_O6bZjNVscY6QXlK4-OGKIW809VG0dyrnLItk

Zemsta 

Zemsta − szkodliwe (bądź tak postrzegane) działanie wymierzone przeciwko osobie lub grupie, w odpowiedzi na działanie (rzeczywiście, bądź postrzegane jako) szkodliwe.

Etyczność zemsty była rozważana przez filozofów. Niektórzy myśliciele sądzili, że pełni ona pozytywną rolę, bo strach przed odpłatą za winy powstrzymuje złe osoby przed dokonywaniem nieetycznych czynów, utrzymując w społeczeństwie sprawiedliwość. W pewnych kulturach przeważa przekonanie, że zemsta powinna być znacznie bardziej dotkliwa dla jej ofiary niż wyrządzone wcześniej zło, aby odstraszać potencjalnych złoczyńców. Jej przeciwnicy uważają, że do niczego nie prowadzi, gdyż osoba nią dotknięta (lub jej przyjaciele) może chcieć odpłacić się tym samym.

Kodeksie Hammurabiego zemsta została ograniczana do równej odpłaty za doznane krzywdy zgodnie z zasadą “oko za oko, ząb za ząb“. Taka norma etyczna miała na celu ograniczenie wendety, prowadzącej do narastającej spirali przemocy między mszczącymi się na sobie członkami wrogich klanów.

W niektórych religiach dążenie do zemsty stało się sprzeczne z normami nakazującymi wybaczanie wrogom doznanych od nich krzywd. Chrześcijanie w modlitwie Ojcze nasz zwracają się do Boga słowami:

i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zemsta_(etyka)


#zemsta