Petycja w sprawie obrony Teatru Dramatycznego

Petycja w sprawie obrony Teatru Dramatycznego – Zwracamy się do Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego z prośbą o odwołanie Moniki Strzępki

W obliczu podejmowanych działań przez panią Monikę Strzępkę, które kompletnie dewastują Teatr Dramatyczny w Warszawie, powstała petycja w sprawie obrony teatru i odwołania pani Strzępki z funkcji dyrektora tej ongiś wspaniałej instytucji.
Petycja w sprawie obrony Teatru Dramatycznego powstała, jako inicjatywa oddolna i każdy może ją podpisać, do czego niniejszym zachęcam!

 

Podpisz petycję tutaj!

 

 

Petycja w sprawie obrony Teatru Dramatycznego

 

 

 

 

Petycja w sprawie obrony Teatru Dramatycznego

Protest przeciwko dewastacji Teatru Dramatycznego w Warszawie

My, widzowie Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka w Warszawie,
wyrażamy jawny sprzeciw wobec działań jakie podejmuje Monika Strzępka razem z tzw. „kolektywem” obejmując urząd dyrektora tego teatru.

 

Nie zgadzamy się na hurtowe zdejmowanie spektakli, które podbiły nasze serca. Jak dotąd zabrano nam: „Amadeusza”, „Cabaret”, „Człowieka z La Manchy”, „Pułapkę” i „Fatalistę”. Lista jednak wedle założeń dyrekcji ma się powiększać, a repertuar, który podarował nam Pan Tadeusz Słobodzianek ma pozostać jedynie w naszej pamięci. Nie jesteśmy gotowi na tak nagłe odbieranie nam naszych ulubionych bohaterów, których oglądamy na scenie po kilka a nawet kilkanaście razy, często pokonując setki kilometrów zjeżdżając z całej Polski. Widownia na znacznej większości spektakli była pełna. Często ludzie czekają przed spektaklem w kolejce na zakup wejściówek, a owacjom i hucznemu wiwatowaniu nie ma końca.

 

Nie zgadzamy się na tak karygodne traktowanie pracowników teatru i masowe zwolnienia. Na poniżanie i dyskryminację. Na narzucanie własnej wizji świata, do której człowiek miałby się ściśle dostosować aby móc dalej należeć do zespołu. Nie wyrażamy zgodny na mobbing. Na papierze, na którym zostało wydrukowane każde wypowiedzenie o pracę mógł powstać scenariusz kolejnego znakomitego spektaklu. Dostajemy za to stres, smutek, złość i obawę o dalszą przyszłość.

 

Nie zgadzamy się na zmienianie placówki publicznej w instytucję dla ściśle określonych osób. Teatr Dramatyczny od zawsze był miejscem gdzie każdy widz znalazł coś dla siebie. Czuł się swobodnie i spędzał wspaniale czas z rodziną i przyjaciółmi.

 

Kolektyw dąży do całkowitej restrukturyzacji teatru. Jeszcze chwila a stracimy nasz teatr, nasz dom, naszą teatralną rodzinę. Nie możemy do tego dopuścić! Reportaż Pani Krystyny Romanowskiej i wywiad Magdaleny Rigamonti znajdujące się na platformie Onet czarno na białym obnażyły to co dzieje się w strukturze wewnętrznej teatru. To ile złego dotknęło osoby, które od wielu lat budowały to miejsce. Tu już nie chodzi o jeden zdjęty spektakl i dwóch zwolnionych aktorów. Sprawa jest o wiele poważniejsza.

 

Zwracamy się do Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego z prośbą o odwołanie Moniki Strzępki ze stanowiska dyrektora Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka i powtórzenie konkursu. Prosimy o kompleksowe przyjrzenie się sprawie i wyciągnięcie stosownych konsekwencji wobec osób odpowiadających za tragedię, która dotknęła Teatr Dramatyczny.

 

Opublikowane 16 listopada 2023

 

https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/prezydent_m_st_warszawy_rafal_trz
askowski_protest_przeciwko_dewastacji_teatru_dramatycznego_w_warszawie/?clZdntb&utm_source=sharetools&utm_medium=copy&utm_campaign=petition-1716077-protest_przeciwko_dewastacji_teatru_dramatycznego_w_warszawie&utm_term=clZdntb
%2Bpl&fbclid=IwAR0N3iKt7qFZd4sqqvEV8UuwGXgCk2CdanJOEavArXXCS_jTzt4aa-wGyLo


#Teatr #MonikaStrzępka