Pchła Szachrajka to sukces Groteski

Pchła Szachrajka to sukces Groteski – najnowsza premiera Teatru Groteska w Krakowie okazała się być wielkim sukcesem. Opisuje To Ania Małachowska.

“Pchła szachrajka” przyjęta została długimi owacjami.

Pchła Szachrajka to sukces Groteski

Atrakcyjna i wciąż młoda Pchła Szachrajka w Teatrze Groteska

Nowy sezon w Teatrze Groteska został otwarty z rozmachem i temperamentem, baśniowo, kolorowo, muzycznie, mówiąc krótko – fantastycznie. A to za sprawą wyczekiwanej przez publiczność premiery spektaklu „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk, z muzyką Macieja Małeckiego. Pomysł na włączenie do repertuaru jednego z najbardziej znanych polskich utworów dla dzieci okazał się tak zwanym strzałem w dziesiątkę – publiczność, zarówno młodsza, jak i starsza, opuszczała Groteskę zachwycona i uśmiechnięta, a w kuluarach słychać było prośby: „czy możemy przyjść na Pchłę jeszcze raz?”. Trudno o lepszą rekomendację spektaklu!

W wywiadzie udzielonym portalowi nascenie.info (który ukaże się niebawem) Anna Seniuk powiedziała, że „dzieci trzeba traktować poważnie, tak jak dorosłych, bo one to uwielbiają”. Oglądając krakowską inscenizację „Pchły Szachrajki” miałam wrażenie, że jest to spektakl w pełni familijny, dla wielu pokoleń, przedstawienie, które traktuje widza poważnie, uruchamiając emocje, wyobraźnię i fantazję. Tajemnica tkwi nie tylko w szczegółach. Zasadniczą rolę odegrała tu niewątpliwie reżyseria – Anna Seniuk wyczarowała przedstawienie żywiołowe, kolorowe, pełne niewymuszonego uroku, zwarte i niebanalnie zagrane. W obsadzie znaleźli się młodzi aktorzy, którzy bezbłędnie wyczuli sens i wartość pracy zespołowej. Ich energia, kondycja oraz niemałe umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne oczarowały publiczność, która zgotowała im długą owację (świetną kreację Pchły stworzyła na piątkowej premierze Katarzyna Polewany). Pięknie prezentowały się kostiumy. Nic dziwnego, skoro przygotowała je Anna Sekuła, wybitna kostiumografka i scenografka, znana z perfekcji i fantastycznych pomysłów. Aktorzy świetnie się poruszali –  lekko, zwinnie, bez najmniejszego wysiłku, a to zasługa choreografii, którą przygotowały Aleksandra Osowicz i Weronika Pelczyńska.

Krakowska inscenizacja „Pchły Szachrajki” to wielki sukces Teatru Groteska, a zarazem dopełnienie artystycznej drogi bohaterki Jana Brzechwy, która – dzięki Annie Seniuk może pochwalić się ogólnopolską karierą. Nie czekajcie – koniecznie wybierzcie się do Groteski na spotkanie z jedyną wiecznie młodą i atrakcyjną Pchłą!


Jan Brzechwa „Pchła Szachrajka”

Muzyka: Maciej Małecki

Adaptacja i reżyseria: Anna Seniuk

Scenografia: Anna Sekuła

Choreografia: Aleksandra Osowicz i Weronika Pelczyńska

Obsada:

Pchła Szachrajka: Katarzyna Polewany/Gabriela Oberbek

oraz zespół aktorski w składzie: Anna Nieciąg, Adrianna Kieś, Katarzyna Pilewska, Patryk Cebulski, Jarosław Kozielski, Bartłomiej Olszewski, Lech Walicki

Premiera: 21 września 2019, Teatr Groteska

Przez Anna Małachowska -Wrzesień 22, 2019

https://kempinsky.pl/nascenie.info/atrakcyjna-wciaz-mloda-pchla-szachrajka-teatrze-groteska/?fbclid=IwAR1mCvN__zepIaHVQcifw7zpjulUglWECwC0LRxlKpR7oBBARuM37hbzbBw


#PchłaSzachrajka