Paw przy Jagiellońskiej 1

Paw przy Jagiellońskiej 1 – o tym jak w ongiś wspaniałym teatrze przy Jagiellońskiej 1 w Krakowie, tworzy się sztukę przez bardzo małe “s”.

Ten emocjonalny wpis poniżej, jest jeszcze jednym dowodem na to, co jest tajemnicą poliszynela w branży, że mit o wybitnym Starym Teatrze za dyrekcji imćpana Klaty, jest niczym innym, niż li mitem właśnie i że niejeden taki paw powstawał pod jego dumnym przywództwem.

Jest to niestety także smutny dowód na to, że obecny dyrektor Mikos, po mocnym i obiecującym wejściu, stchórzył i oddał teatr walkowerem z powrotem w ręce spółdzielni teatralnej, ku wielkiemu smutkowi teatralnej widowni Krakowa.

Paw przy Jagiellońskiej 1

Paw przy Jagiellońskiej 1


Krzysztof Niedźwiedzki napisał na Facebooku:

Właśnie wróciłem z teatru. Starego. Narodowego. “Głód” w reżyserii Anety Groszyńskiej.

Chyba nigdy czegoś takiego nie widziałem. Jestem dogłębnie wstrząśnięty.

Sześćdziesięciominutowa, prosta publicystka rzucana w publiczność. Wiadomości o głodujących milionach niczym przegląd prasy w saloniku w galerii handlowej, a nie problem pokazany w teatrze!!! Wyglądało to jak okolicznościowa akademia w gimnazjum.

Dziwi pomysł rodem z epoki dawno minionej z aktorstwem trupy wędrownych komediantów.

Trudno oglądać coś takiego przy ul. Jagiellońskiej 1 w Krakowie.

Nie wyszedłem w trakcie tylko przez szacunek dla głodujących. Nie zasługują, by spektakl o Nich pisany był sztuką przez tak małe “s”.

Nadal nie wierzę!!!

https://www.facebook.com/krzysztof.niedzwiedzki.58/posts/1058785047641153

Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej – teatr w Krakowie, narodowa instytucja kultury, drugi najstarszy teatr w Polsce. Obok Teatru Narodowego w Warszawie jest jedną z dwóch narodowych scen dramatycznych, podlegających bezpośrednio Ministrowi Kultury. Jako jedyny polski teatr należy do Europejskiej Sieci Teatrów Mitos21, która skupia najważniejsze sceny teatralne w Europie. Od 2017 roku dyrektorem teatru jest Marek Mikos. W budynku teatru funkcjonuje Muzeum Interaktywne / Centrum Edukacji Teatralnej MICET, otwarte w 2016 roku.

Dyrektorzy

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stary_Teatr_im._Heleny_Modrzejewskiej_w_Krakowie


#teatr