Pasja Żelaznego

Pasja Żelaznego to przedruk artykułu Joanny Ochoty z jej bloga o tym, jak odebrała nasz teatr, kiedy była w nim po raz pierwszy, a najważniejsza w nim jest pasja.

 

Pasja Żelaznego“Pasja , to stan umysłu. To zapał, entuzjazm i chęć dokonywania czasami rzeczy niemożliwych.”
I taki właśnie jest nasz teatr.

Jego najważniejszym zasobem i paliwem napędowym jest właśnie pasja ludzi, którzy ten teatr tworzą.

Cieszymy się, że inni to dostrzegają.

Zapraszamy do nas i na www.teatrzelazny.pl

Joanna Ochota

czwartek, 16 lipca 2015

Pasja

Pasja , to stan umysłu. To zapał, entuzjazm i chęć dokonywania czasami rzeczy niemożliwych. Z łaciny pasja to passio – cierpienie, męka. Pasja dla mnie jest połączeniem przyjemności z wielkim wysiłkiem i poświęceniem. Często mówi się : „pracuj z pasją a nie spędzisz ani jednego dnia w pracy”. Zgadzam się ale nie należy zapominać, że dochodzenie do obranych celów jest okupione ciężką pracą.
Miejsce jakie wczoraj odwiedziłam jest pełne pasji do tworzenia teatru i skupiania wokół ludzi po prostu “chcących”.

Byłam na przedstawieniu “Ławeczka” w Teatrze Żelaznym w Katowicach. W pierwszej chwili odezwało się “zboczenie” zawodowe i nim rozpoczęła się sztuka już w głowie układałam plan co i jak można pozmieniać. Jak zorganizować samą przestrzeń, jak wykończyć i dokończyć.

Później jednak przyszła refleksja. Czy to jest konieczne ? Fascynujące jest wszystko w tym miejscu. Już sam wjazd na teren przy teatrze jest zaskakujący. Musimy własnoręcznie otworzyć rogatki :).
Tymczasowość budynku i wnętrz jest magiczno – czarodziejska. Po co zmieniać ? Industrialny charakter zabytkowego budynku z 1900 roku dworca w Piotrowicach należy za wszelką cenę zachować.

Atut tego miejsca można bardzo łatwo zepsuć za bardzo chcą uporządkować i dostosować do ogólnych standardów. Moim zdaniem należy przy projektowaniu takiego obiektu mieć równie wielką pasję jak aura tego miejsca. Niecodzienne rozwiązania i zaskakujące materiały przywodzące na myśl dworcowe klimaty, to kierunek w jakim trzeba podążać.
https://kempinsky.pl/aranzstudiownetrz.blogspot.com/2015/07/pasja.html

________________________________________________________________________________
#TeatrZelazny