Pandemia prawdziwym błogosławieństwem

Pandemia prawdziwym błogosławieństwem – O tym, że wszystkie zakazy i ograniczenia, nie koniecznie muszą być złe.

Pandemia prawdziwym błogosławieństwem

Pandemia prawdziwym błogosławieństwem

Pandemia prawdziwym błogosławieństwem -Wszyscy jęczą i biadolą, a prawda jest taka, że dzięki pandemii i chwilowego zamrożenia świata możemy zatrzymać się i pochylić się nad sobą i swoim życiem.

Ludzie wariują bo nie są przyzwyczajenie żeby pozostawać blisko siebie samych, swoich myśli, swoich rozważań, pragnień, serca.
Przyzwyczajeni są zagłuszać wszystko jazgotem z radia i telewizji i ciągłym biegiem, a teraz zarządzono im przymusowy postój.
W związku z tym internet jest pełen hejtu i agresji.

Wszystko jest źle.
Rząd źle walczy z pandemią,
zakazy są złe, bo ograniczają ich wolność osobistą.

Nikt nie zdaje sobie sprawy, że to co mamy teraz z przymusowym zatrzymaniem świata jest tak naprawdę ostateczną formą wolności.

Wszyscy jęczą i demonizują, a przecież siedzą w ciepłych domach z ciepłą wodą, podłączeni do prądu i internetu z pełnymi lodówkami – żyć nie umierać.

Ale nie!

A mnie wydaje się, że ta pandemia jest prawdziwym błogosławieństwem.

Oczywiście nie dla służby zdrowia i tylko dla tych, którzy nie chorują.
Ale dla ludzi, jako takich, owszem.

Przynajmniej dla mnie.

Albo tak, jak napisała moja koleżanka Iwona Katarzyna Pawlak:

“To pożyteczny czas na przyjrzenie się samemu sobie, całemu zamieszaniu który czynimy, swoim relacjom ze światem i ludźmi, związkom, emocjom.

WSZYSTKO teraz uwidacznia kim jesteśmy i ku czemu tak pędzimy

Do tego mamy na prawdę szansę wyjątkowo do zrobienia nareszcie porządku dookoła siebie oraz zmiany na wielu płaszczyznach.

Niełatwy ale właściwy, jedyny od wielu lat czas, by się transformować i przestać szukać wiecznie wymówek na wszystko.

Czas zmiany na lepsze.”

Błogosławieństwo 

Błogosławieństwo – w Biblii oznacza życzenie lub powinszowanie z powodu otrzymanych darów, cnót czy korzystnej sytuacji. Najbardziej znane błogosławieństwa zostały ogłoszone przez Jezusa, z których osiem odnotował Ewangelista Mateusz (Mt 5,3n), a cztery Ewangelista Łukasz (Łk 6,20n). Wiążą się one głównie z proroctwami mesjańskimi. Po błogosławieństwach u św. Łukasza następuje lista czterech gróźb. Nie odnosi się on do cnót czy zachowań, ale do sytuacji. Mateusz natomiast obejmuje Jezusowym błogosławieństwem głównie postawy religijne.

https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82ogos%C5%82awie%C5%84stwo


#pandemia