Pamięć to nie pendrive

Pamięć to nie pendrive to jeden z wierszy Janusza Muzyczyszyna, które od jakiegoś czasu wzbogacają moją sekcję poetycką na blogu.

Pamięć 

Mam szczęście, że moja pamięć

to nie pendrive,

który bezdusznie zapisuje wszystko

I każda treść ma tę samą wagę

Pamięć to nie pendriveMam szczęście, bo nie pamiętam bólu

po utracie Ciebie,

bo nie pamiętam strachu

przed zapomnieniem

Mam szczęście, bo wciąż czuję smak

Twojego ciała,

bo pamiętam Twój dotyk

i Twoje pożądanie

Nieprawda …. Pamiętam też

Twoje i moje łzy

gdy widzieliśmy się

po raz ostatni

Dlaczego nie mam w głowie

przycisku „Erase”?

Wymazałbym trwale to

co chcę zapomnieć

I zostawię tylko ten piękny obraz

Ciebie w żółtej sukience

zapach Twoich perfum

kolor Twoich oczu.

To właśnie nazwę szczęściem.

Janusz Muzyczyszyn
https://www.facebook.com/janusz.mu


Pamięć USB

Pamięć USB, pendrive (ang. USB flash drive, flashdrive, flash disk, finger disk, USB stick, massive storage device, flash memory stick, pen drive i tym podobne) – urządzenie przenośne zawierające pamięć nieulotną typu flash, zaprojektowane do współpracy z komputerem przez port USB i używane do przenoszenia danych między komputerami oraz urządzeniami obsługującymi pamięci USB.

Spopularyzowana, również w Polsce, nazwa Pendrive (ang. pen, pióro + drive, napęd) jest zastrzeżonym znakiem towarowym tajwańskiego przedsiębiorstwa Add On Technology, uległa procesowi pospolicenia podobnie jak Adidas, Pampers, a wcześniej Elektrolux i Junkers i rozpowszechniła się w odniesieniu do tego typu urządzeń najprawdopodobniej ze względu na skojarzenie z wyglądem przypominającym krótki długopis ze skuwką, która zwykle chroni wtyk USB.

Opis

Jest urządzeniem przenośnym typu plug and play – do komputera dołączany jest najczęściej bezpośrednio przez złącze USB, więc nie wymaga dodatkowych akcesoriów, jak stacja dokująca lub dodatkowy napęd komputerowy. Szybkość uzależniona jest od wersji USB (1.1, 2.0, 3.0 lub 3.1) oraz od szybkości zastosowanej pamięci flash. Obecne rozmiary nowoczesnych urządzeń, zwanych seriami „mini”, nie przekraczają podwojonej wielkości złącza USB, a często wystają zaledwie kilka milimetrów po włożeniu ich do gniazda. Starsze modele zwykle wyposażone były w zewnętrzny przełącznik blokady zapisu i kasowania, podobnie jak miało to miejsce w dyskietkach.


#miłość