Oznaki normalnego życia

Oznaki normalnego życia – Poruszający list mojego przyjaciela, który cierpi na ciężką chorobę i dał mi zgodę, żeby go opublikować.

Oznaki normalnego życia to pozornie prosta historia z życia wzięta, ale kiedy się nad nią pochylić, okazuje się, że wiele mówi o ludzkim bólu i cierpieniu, ale także o nadziei na lepsze jutro.

 

 

 

Oznaki normalnego życia

 

 

 

 

Oznaki normalnego życia

Kiedyś – napisał do mnie mój stary przyjaciel – moi sąsiedzi z dołu, bardzo mi przeszkadzali. Doszło nawet do słownego konfliktu, między mną, a głową tamtej rodziny, bo jego dwie małe córeczki przemieszczały się wszędzie po mieszkaniu, skacząc. Ojciec wychowujący córki w duchu bezstresowego wychowania, był bezradny wobec moich próśb, żeby dziewczynki zostały uczulone na to, że mieszkają w bloku i mają pod sobą i nad sobą sąsiadów. Jedyne, co był mi w stanie zaoferować to, że kupi dziewczynkom grube kapcie.

 

Ale czasy się zmieniają, starzy sąsiedzi się wyprowadzili do domku jednorodzinnego, w którym do woli mogą skakać nawet po ścianach. Na ich miejsce wprowadziła się nowa rodzina z małym, uroczym synkiem, który jest lekko upośledzony i wyraża swoje emocje rycząc. I co? Myślisz, że znowu wpadłem w spirale złych emocji i niewentylowanej agresji? Otóż nie! Teraz cieszę się, kiedy słyszę te odgłosy toczącego się życia, nawet kiedy pracuję i teoretycznie powinno mnie to przeszkadzać.

 

Dlaczego, spytasz. Otóż dlatego, że napawa mnie to nadzieją, że gdzieś poza moim mrocznym, cierpiącym wnętrzem, są oznaki normalnego życia. Tak, jak włączający się ekspres do kawy, kiedy moja żona robi sobie filiżankę espresso. To koi nerwy i daje nadzieję, że kiedyś ta normalność pojawi się i we mnie.

 

* Obraz jest autorstwa Boba Dylana z 2021 r. i zatytułowany jest “Balcony”

 

 

 

 

Bob Dylan

Bob Dylan (ur. jako Robert Allen Zimmerman 24 maja 1941 w Duluth) – amerykański piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, pisarz i poeta, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w roku 2016.

 

Jest jedną z najważniejszych postaci muzyki popularnej ostatnich sześciu dekad. Swój indywidualny styl oparł na wielu gatunkach muzycznych, od tradycyjnego amerykańskiego folku i country bluesa poprzez country do muzyki gospel, rock and rolla, rockabilly, czy angielskiej, szkockiej i irlandzkiej muzyki folkowej, a także jazzu i swingu. Występuje z gitarą akustyczną, elektryczną, keyboardem, harmonijką ustną.

 

Wczesne utwory Boba Dylana zawierające komentarze społeczne, polityczne, filozoficzne i odwołujące się do literatury ignorowały istniejące konwencje muzyki pop, wpisując się w nurt ówczesnej kontrkultury.

 

Twórca piosenek uznawanych za hymny pokolenia: Blowin’ in the Wind, Like a Rolling Stone i protest songów: The Times They Are a-Changin’, Hurricane.

 

Jego twórczość była nagradzana Grammy, Oscarem, Złotym Globem, Nagrodą Pulitzera oraz Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury. W 2009 r. otrzymał Narodowy Medal Sztuki, a w 2012 – Prezydencki Medal Wolności.

 

Bob Dylan zajmuje się również rysunkiem. W 1994 opublikował serię szkiców węglem i ołówkiem (pt. Drawn Blank), powstających podczas tras koncertowych w latach 1989–1992. W 2010 Dylan stworzył pięćdziesiąt obrazów malowanych farbą akrylową na płótnie pod wspólną nazwą The Brazil Series. W 2011 zaprezentował kolejny cykl: The Asia Series. W 2013 pokazał cykl dwudziestu trzech płócien dedykowanych Nowemu Orleanowi. Również w 2013 National Portrait Gallery w Londynie wystawiła trzynaście pastelowych portretów jego autorstwa. Ostatnimi plastycznymi pracami Dylana było siedem żelaznych bram, wykonanych ze starych zespawanych ze sobą przedmiotów. Bob Dylan jest również autorem cyklu trzydziestu kolaży Revisionist Art.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bob_Dylan


#zdrowie