Owsiki teatralne

” Owsiki teatralne ” to mała rozprawa Jarka Górala o wszelakiej maści wazeliniarzach teatralnych, którzy zazwyczaj tworzą dwór miłościwie panującego dyrektora.

 

owsiki teatralneDodałbym tylko do tego niewątpliwie trafnego rozpoznania, że nie dotyczy ono tylko i wyłącznie prowincji, a poza tym nie tylko aktorów.

Owsiki teatralne, to moim zdaniem o wiele większa rzesza miernot teatralnych wszelakich, która układami i kolesiostwem okopuje się w teatrze, albowiem są zbyt słabi, aby utrzymać się w nim na podstawie swoich umiejętności.

Zaznaczam także, że dotyczy to także w wielu wypadkach dyrektorów teatru, którzy z jednej strony są pieszczeni od dołu przez swoje własne owsiki teatralne, a z drugiej strony sami pieszczą wszelakie otwory urzędnikom i politykom, a więc to także owsiki teatralne tylko na trochę innym stadium rozwoju, wszystko w myśl tezy Jarka, że owsiki teatralne zrobią wszystko, żeby utrzymać się na stanowisku.

A więc zapraszam do Radio Garderoba, Jarka Górala i jego ” Owsiki Teatralne “:

 

wazeliniarstwo

podlizywanie się komuś w celu osiągnięcia korzyści bądź satysfakcji
https://sjp.pl/wazeliniarstwo

 

Synonimy do słowa wazeliniarstwo:

cmokierstwo, czapkowanie, czołobitność, dyspozycyjność, fagasostwo, kadzenie, klakierstwo,komplementowanie, konformizm, lakier, lakiernictwo, lizusostwo, lokajstwo, lukier, nadskakiwanie, płaszczenie się, pochlebstwo, pokora, przymilność, przypochlebianie, schlebianie, serwilizm, służalczość, służalstwo,uległość, uniżoność, wazelina,
https://kempinsky.pl/synonim.net/synonim/wazeliniarstwo

 

Radio Garderoba

Radio Garderoba jest projektem medialnym, który powstał z inicjatywy aktora Jarka Górala.
https://kempinsky.pl/radio-garderoba-przedstawia/

 

Jarosław Góral:
Radio Garderoba Jarosław Góral

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1118436

https://www.filmweb.pl/person/Jaros%C5%82aw+G%C3%B3ral-84200

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_G%C3%B3ral

https://www.facebook.com/jarek.goral.50?fref=ts

________________________________________________________________________
#RadioGarderoba