Odrzucić trzeba wszystko złe

Odrzucić trzeba wszystko złe – co należy zrobić, żeby rozwijać siebie w pozytywnym kierunku i stworzyć sobie udane życie?

Cokolwiek sądzimy w naszym podświadomym umyśle i podsycamy to powtarzaniem i emocjami, pewnego dnia staje się naszą rzeczywistością. Kłamstwo wielokrotnie powtórzone też staje się prawdą. Zatem odrzucić trzeba wszystko, co złe.

Odrzucić trzeba wszystko złe

Odrzucić trzeba wszystko

Obserwacja:

Podświadomy umysł ma ogromną moc w kontrolowaniu naszych doświadczeń życiowych, ale także niuansów życia. Nawyki, upodobania, począwszy od ulubionych smaków, aż po działania, które podejmujemy każdego dnia. Wszystko to jest kierowane przez nasze podświadome przekonania i interpretacje tego, co poznaliśmy.

Mówiąc wprost – nasz podświadomy umysł zachowuje się jak autopilot w samolocie. Został przez nas zaprogramowany, aby podążać określoną, wytyczoną drogą i nie zbacza z tej drogi, chyba że zmienimy zaprogramowane w nas kierunki.

Podświadomość jest częścią naszego umysłu, która działa poniżej naszego normalnego poziomu świadomości. To wszystko są odruchy, schematy i programy, niejednokrotnie przeszkadzające nam osobiście w życiu, ale zgodne z tradycją. Wszystkie te zasady, postawy, opinie i oceny kształtowały się od niemowlęctwa.

Z każdym jednym doświadczeniem twój umysł chłonął informacje jak gąbka. Nie odrzucał nic, gdy byłeś dzieckiem, gdyż nie miał żadnych wcześniejszych przekonań, które zaprzeczałyby temu, co postrzegał. Umysł zaakceptował fakt, że wszystkie informacje, które otrzymałeś w dzieciństwie, były prawdziwe. Niestety nie zawsze to było i jest prawdziwe.

Każdorazowo, gdy ktoś w tym wczesnym okresie nazywał cię głupim, bezwartościowym, bezrozumnym, leniwym lub, że czegoś nie umiesz i nie potrafisz, umysł zapisywał te informacje w celach informacyjnych, ale też zaczynał w nie wierzyć. Zanim doszedłeś do wieku dziecięcego, miałeś już wpisane solidne podstawy własnej wiary w siebie /lub niewiary/ oparte na tym nierzadko niedoskonałym programowaniu przez otaczających ludzi w twoim życiu. Ale też poprzez szkołę, znajomych, radio, telewizję, a obecnie internet.

Teraz, gdy jesteś dorosły, możesz po prostu odrzucić bolesne lub nieprawdziwe informacje, które wchłonąłeś w swoim wczesnym etapie życia. I to właśnie jest rozwój osobisty. Te wszystkie informacje są przechowywane poniżej poziomu świadomości. Gdy zdamy sobie sprawę, że są to ograniczenia, wówczas możemy zacząć pracę nad tworzeniem zrównoważonego, udanego i produktywnego życia, poprzez zmianę wszystkiego co nie nasze.

Z każdym doświadczeniem wyciągamy wnioski i przechowujemy informacje, które następnie kierują naszymi przyszłymi działaniami. Nasz podświadomy umysł przytacza podobne wspomnienia i emocje z nimi związane. Czyli oceniamy wszystko nie adekwatnie do sytuacji i fałszywie, bo nie jest to związane z tą sytuacją i doświadczeniem.

Wszelkie doświadczenie, które kłóci się z już ustalonym przekonaniem, podświadomy umysł albo odrzuca, albo przebudowuje tak, aby pasował do naszego aktualnego spojrzenia na rzeczywistość.

Podobnie dzieje się, gdy realizujemy osiągnięcie swoich celów. Jeśli mamy złe schematy, programy np. rodzinne, zaczynamy wierzyć, że wszelkie pojawiające się przeszkody odwodzą nas od osiągnięcia sukcesu. Spodziewamy się wówczas porażki, a to zaczyna pojawiać się na okrągło. Istnieje wiele sposobów zmiany i nadpisywania ograniczających i szkodliwych informacji przechowywanych w podświadomości.

Pamiętać należy, że umysł stale absorbuje informacje i wyciąga wnioski. Formuje także przekonania na podstawie pobranych informacji i później je wdraża. Jeśli nasze życie było wypełnione negatywnością i konfliktami, wyobraźmy sobie, jakie rodzaje informacji w nas są zapisane? Z pewnością nie pozytywne. Zatem odrzucić trzeba wszystko.

Podsumowanie:

Naszym zadaniem jest działanie polegające na ograniczeniu negatywności. Zatem powinniśmy unikać każdej formy błędnych wiadomości, czy to w TV, czy internecie, czy pochodzących od “toksycznych” nieświadomych ludzi. Otaczać się powinniśmy pozytywnymi informacjami i takie wybierać. Dostrzegamy wówczas, że nasz umysł pochłania coraz więcej pozytywnych wiadomości, które zaś zmienią sposób, w jaki widzimy siebie, swój potencjał i swój świat.

PS. Macie do wyboru: albo panować nad swoim umysłem, albo pozwolić, by on zapanował nad wami.

https://www.augustynski.eu/odrzucic-trzeba-wszystko/?fbclid=IwAR3ktpfWZwDK7O25eDF297BoBB30_HFXrWSJRYK6W4u_FNPsPUMl3uNYtAo


#psychologia