O zgrozo, jesteś PiSowscem!

O zgrozo, jesteś PiSowscem! – Ciężka choroba umysłu wynikająca z braku rozumu i występująca u części kolegów, uważających się za “elytę” Polski.

Mój przyjaciel, wybitny muzyk i wybitny myśliciel, Wojciech Konikiewicz sformułował myśl, którą już od dawna prawie na moim blogu: To, że jesteś przeciwny patologii nie czyni cię natychmiast, o zgrozo, PiSowcem!

Można być przeciwko złodziejom z PO, nie przywdziewając natychmiast koszulki mohera, albo katofaszysty. A argumenty, że trzeba za każdą cenę obalić PiS opowiadając się za czymkolwiek oprócz tej znienawidzonej partii, kompletnie mnie nie przekonuje.

Opozycja, jakakolwiek miałaby nie być, musi być konstruktywna. W obecnej chwili oznacza to, że trzeba całkowicie zmienić paradygmat, trzeba mieć pomysł na to państwo i antyPiSowski wrzask, jest tu całkowicie niewystarczający.

Niech się znajdzie chociaż jeden polityk, który spojrzy na ten kraj w sposób twórczy, z perspektywy tego, czego nam naprawdę trzeba, a zapewniam, że wynik na poziomie minimum 30% ma jak w banku.

Nie wystarczy jednak być antysystemowcem, albo antyPiSowcem i grać jedynie w bierki, które oznaczają “jak dostać się do koryta”.

Amen!

O zgrozo, jesteś PiSowscem!

O zgrozo, jesteś PiSowscem!

Ciężka choroba umysłu: u znacznej części kolegów, którzy z zapałem wskoczyli na barykady i przystroiwszy się w sztandary jedynie pięknej i słusznej Partii Obejścia walcząc o:
wolne sądy (tj. żeby można było nadal popełniwszy samobójstwo, po śmierci swobodnie oblać się benzyną i podpalić, lub ew. uzyskać testament na kamienicę od 140-latka) y konstytucję (tu patrz: Herbert), występuje ZPOSPJLDS, czyli Zespół Przymusowego Opowiedzenia Się Po Jednej Lub Drugiej Stronie. Tj. jeśli nie dostajesz orgazmu na widok wielkiego Donalda Niekaczora lub Kidawy B. itd. znaczy to niechybnie, iż jesteś… o zgrozo … “PISOWCEM”!

Nie ma na tę przypadłość leku, czyli rozumu, bo ten już dawno nie w modzie, więc za Tuwimem pokornie powtórzę: cmwwd!
A tera idźta na barykadły
co Wam ten rozum skradły ????

Wojciech Konikiewicz

https://www.facebook.com/konikiewicz/posts/10215200548116129


#polityka #PiS #PO