Niech Talarczyk odda nam teatr!

Niech Talarczyk odda nam teatr! – O tym, że powstańcy śląscy i Ślązacy w ogóle, walczyli o to, żeby Polska mowa nie zginęła, a Talarczyk nam ją zabiera.

Takie indywidua, jak Robert Talarczyk, zagarniają całą polską kulturę na Śląsku i spuszczają ją w szambo, robiąc z Teatru Śląskiego nacjonalistyczny Śląski teatr, w którym leczy on własne kompleksy tożsamościowe, kosztem mowy polskiej i polskiego słowa.
Nie można milczeć w tej sprawie i do tego dopuszczać!
Niech Talarczyk odda nam teatr!

 

 

 

Niech Talarczyk odda nam teatr!

 

 

 

Niech Talarczyk odda nam teatr!

Na Facebooku natknąłem się na powyższy obrazek i taki oto wpis:

 

Wyjątkowo wzruszające:

 

“Pan Tadeusz” przepisywany na przełomie 1944 i 1945 roku ręcznie przez górnika, po to, aby POLSKA mowa na Śląsku pod niemiecką okupacją przetrwała. Jeden z eksponatów na wystawie “Czucie i wiara” w Książnicy Cieszyńskiej.”

 

I pomyślałem sobie, że przecież nie po to górnicy tacy, jak on i Powstańcy Śląscy przelewali krew i ryzykowali życiem, żeby zachować mowę Polską i żeby z desek Teatru Polskiego w Katowicach brzmiała ta mowa Polska właśnie, żeby teraz przychodził taki imćpan Talarczyk z osobistymi problemami tożsamościowymi i robił z Teatru Śląskiego obrzydliwy skansen, gdzie wszystko musi być po śląsku, albo o Śląsku. A obecny sezon teatralny w Teatrze Śląskim odbywał się pod hasłem „Rozliczenia. Rewizje”

 

A niech się pan Talarczyk rozlicza, niech przeprowadza rewizje, ale niech nie wiesza nam ukraińskich flag (być może są to wbrew pozorom flagi śląskie, bo kolory są takie same) na polskim teatrze, niech nie nacjonalizuje nam Teatru Śląskiego i nie robi z niego fortecy Śląska, lecz weźmie pod uwagę powyższy wzruszający wpis, a także to, że Ślązacy walczyli o to, żeby ten teatr był teatrem polskim i niech go nam odda!

 

Oczywiście powyższy apel jest całkowicie nierealny, albowiem pośladki pana Talarczyka są przylutowane do dyrektorskiego stołka i ten teatr po prosu trzeba mu zabrać.

 

@ZarządUrzęduMarszałkowskiegoWojewództwaŚląskiegiego obudźcie się!!!

 

 

 

 

Katowice. „Rozliczenia. Rewizje” – hasłem nowego sezonu w Teatrze Śląskim

Sezon teatralny 2022/2023 organizujemy pod hasłem: „Rozliczenia. Rewizje”. Spektakle w reżyserii Jacka Jabrzyka, Mai Kleczewskiej, Marka Rachonia, Krzysztofa Garbaczewskiego, Marcina Wierzchowskiego, Justyny Łagowskiej, Roberta Talarczyka i Gosi Dębskiej staną się okazją do rozliczeń ze współczesnością i historią, która stale powraca. Zajmiemy się autorytarnymi ideologiami, górnośląsko-zagłębiowskimi stereotypami i wzajemnymi uprzedzeniami, możliwymi scenariuszami przyszłości, codziennością, która wymaga rewizji, kapitalizmem, trudnymi międzyludzkimi relacjami, a także industrialną przeszłością regionu.

 

https://e-teatr.pl/katowice-rozliczenia-rewizje-haslem-nowego-sezonu-w-teatrze-slaskim-28884


#TeatrŚląski #PanTadeusz #RobertTalarczyk