Nie był zbyt inteligentnym człowiekiem

Nie był zbyt inteligentnym człowiekiem – następny odcinek kryminału mojego przyjaciela z Irlandii, który tu publikuję, a który nigdzie się jeszcze nie ukazał.

Mój kumpel z Irlandii zaczął pisać fajny kryminał, który na tyle mi się spodobał, że będę go na bieżąco tłumaczył i zamieszczał w odcinkach na moim blogu. Ma tytuł “Podwójna śmierć w Hamlet City”, a w dzisiejszym odcinku dowiecie się, kto nie był zbyt inteligentnym człowiekiem

 

 

 

Nie był zbyt inteligentnym człowiekiem

 

 

 

Nie był zbyt inteligentnym człowiekiem

ROZDZIAŁ II

Peter Shrink prowadził swoje biuro rachunkowo-księgowe Profit et Loss Account w całkiem dużym lokalu przy zbiegu Stone Street i Green Place. Zatrudniał w nim kilka kobiet, mieszkanek Hamlet City i pobliskich miejscowości.

 

Był łysiejącym mężczyzną trochę po czterdziestce, nie za grubym i nie za chudym, średniego wzrostu, lekko zgarbionym, z gruszkowatym brzuszkiem, wyraźnie zarysowanym pod obcisłą, niedoprasowaną koszulą. Idąc, kołysał się pokracznie na boki na swoich krzywych, pajęczych nogach.

 

Nie był zbyt inteligentnym człowiekiem, nie rozumiał humoru w stylu Monty Pythona i najczęściej śmiał się nerwowo gdy przyszło mu rozmawiać ze swoimi pracownicami. Wyszczerzał wtedy w nieszczerym uśmiechu swoje krzywe, żółte zęby, przymykając jedno oko, niczym garbus Quasimodo-legendarny dzwonnik z katedry Notre Dame.

 

Generalnie nie mógł podobać się żadnej kobiecie, ale od kilku lat miał całkiem ładną żonę i dwójkę dzieci, co świadczyło o tym, że ktoś, kiedyś, z jakichś powodów wpuścił go do swojego życia i ciała.

 

A teraz Peter Shrink miał także własną firmę i dawał zatrudnienie kilku osobom.

 

Gorzej było z płaceniem: boss Shrink ani myślał być wspaniałomyślnym pracodawcą-swoim pracownicom płacił mało, ale regularnie i nie dopuszczał do żadnych prób negocjacji związanych, nie daj Boże z podwyżkami. Uważał, że i tak robi im łaskę, dając pracę tu, na miejscu, w takiej dziurze jak Hamlet City.

 

C.D.N.

 

 

 

Inteligencja 

Inteligencja (od łac. intelligentia – zdolność pojmowania, rozum) – zdolność do postrzegania, analizy i adaptacji do zmian otoczenia. Zdolność rozumienia, uczenia się oraz wykorzystywania posiadanej wiedzy i umiejętności w różnych sytuacjach. Cecha umysłu warunkująca sprawność czynności poznawczych, takich jak myślenie, reagowanie, rozwiązywanie problemów.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Inteligencja


#Inteligencja