Nic nie ma

“Stwierdził, że nic nie ma” – to następny z wierszy Wojciecha Hübnera pochodzącego z tomiku wierszy „Wnętrze mojej dłoni”, który wzbogaca od jakiegoś czasu mój kącik poetycki.

 

 

 

Stwierdził, że nic nie ma

 

Stwierdził, że nic nie ma
znaczenia.
nic nie maChce odejść.
Zakrył lustro, zwinął dywany,
ostatni raz podlał kwiaty.
A kiedy zamknął już drzwi,
długo obracał klucz w palcach.
Potem podszedł do studni.
Klucz, spadając w wodę,
dzwonił o cembrowiny,
a on słuchając echa
szeptał: „tak chciałem,
tak chciałem”.
I płakał.

 

 

 

 

Wojciech Maciej Hübner

Wojciech Maciej HübnerWojciech Maciej Hübner urodził się 11 stycznia 1964 roku w Łodzi. W 1983 roku zajął II miejsce w XXIV Łódzkiej Wiośnie Poetów. Autor tekstów piosenek do spektaklu «Przyjaciel Wesołego Diabła» według Kornela Makuszyńskiego w reżyserii Józefa Zbiróga (Teatr Nowy w Łodzi 1984). Publikował swoje wiersze w «Ziemi Kaliskiej», na antenie Łódzkiej Rozgłośni Polskiego Radia, w internecie. Współpracuje jako autor tekstów piosenek z Chórem UTW w Łodzi. Działa w grupie wolontariatu AktywniPlus.

 

https://www.facebook.com/wojciech.hubner.5?fref=ts

 

 

 

 

 

Wnętrze mojej dłoni

„Wnętrze mojej dłoni” to wybór wierszy z dwu niepublikowanych tomików -zbioru lirycznych refleksji „opowiedziane kiedyś” i zboru wierszy miłosnych i erotyków ”czas liczony od zmierzchu”.

 

link do nabycia książki:
www.taniaksiazka.pl/wnetrze-mojej-dloni-maciej-h-bner-p-632248.html

 

 

 

 

nic

nic

zaimek rzeczowny przeczący, sygnalizujący nieistnienie obiektu lub zdarzenia o właściwościach określonych w danym zdaniu, np. nic (niczego) im nie brakuje, to niczemu nie służy

 

 

 

 

nic

nic

 

1. rzecz lub osoba o znikomej wartości;
2. zaimek przysłowny przeczący, który wraz ze słowem “nie” podkreśla, że w żadnym stopniu dane zdarzenie nie miało miejsca, np. “Ona nic się nie śmieje.”; zupełnie nie, wcale nie

 

https://sjp.pl/nic


#poezja