Net lepszy od reala

Mam taką nieśmiałą teorię, że net, czyli internet, jeśli jest rozsądnie używany pod wieloma względami potrafi być lepszy od realnego życia…

Wszyscy mówią ostatnio, że net jest samym złem, ale pod pewnymi względami uważam, że potrafi być lepszy od rzeczywistego życia.

 

 

 

net

 

 

 

Net lepszy od reala

Wiem, to stawia na głowie wszystkie teorie socjologiczne, które sprowadzają się do tego, że poprzez nowe formy komunikacji elektronicznej stajemy się bardziej wyalienowani i samotni, ALE…

 

Mogę mówić tylko o sobie, a ja w życiu należę do prawdziwych samotników; bo moja potrzeba niezmąconego spokoju graniczy prawie z autyzmem.

 

W zawodzie i wszystkim, co się z nim wiąże prowadzę, co prawda, bardzo intensywne życie, gdzie spotykam mnóstwo ludzi, ale kiedy tylko mam wolną chwilę uciekam w zacisze mojego domu, gdzie zanurzam się w tym lepszym świecie, który istnieje tylko w mojej głowie.

 

Dlatego tak kocham teatr, bo można się dzięki niemu uciec od rzeczywistości, która jest dosyć okropnym miejscem na ziemi.

 

Ale wracając do Internetu – otóż w prawdziwym życiu mamy o wiele mniejszą “kontrolę” nad tym jakich ludzi spotykamy: codziennie mamy do czynienia z mnóstwem osób, z którymi nas nic nie łączy oprócz tego, że musimy się z nimi spotykać, bo pracują w tym samym miejscu, jadą w tym samym przedziale, siedzą w urzędzie, w którym musimy coś załatwić, etc., etc.

 

Net natomiast daje nam większą możliwość kontrolowania naszych znajomości i dobierania ich pod względem tego co nas łączy.

 

Tak między Bogiem a prawdą, myślę, że na necie mam o wiele więcej “wartościowych” znajomych niż w prawdziwym życiu. Poznałem dzięki np. Facebookowi wiele fantastycznych osób, których w życiu nie miałbym szansy poznać, ponieważ mieszkają za daleko, albo zawodowo obracają się w innych kręgach, etc.

 

Net potrafi być wspaniałym narzędziem jeśli się go odpowiednio używa.

 

Dlatego też uważam, że kontakty internetowe pod wieloma względami są lepsze od tych w “realu”.

 

Amen

 

 

 

Net – Internet

Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie “między-sieć”) – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci, albo net. W znaczeniu informatycznym Internet, albo net to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.

 

Historia Internetu

Początki Internetu wiążą się z powstaniem sieci rozległej ARPANET i sięgają końca lat 60. XX wieku. Powszechnie uważa się, iż potrzeba jego stworzenia była konsekwencją prac amerykańskiej organizacji badawczej RAND Corporation, która prowadziła badania nad możliwościami dowodzenia w warunkach wojny nuklearnej. Na podstawie uzyskanych raportów podjąć miano prace projektowe nad skonstruowaniem sieci komputerowej mogącej funkcjonować mimo jej częściowego zniszczenia. Charles Herzfeld, dyrektor ARPA w czasach powstania ARPANET, obala jednak tak rozumiany mit genezy Internetu zauważając, iż od początku chodziło wyłącznie o zwiększenie potencjału naukowego przez połączenie oddalonych od siebie placówek badawczych wyposażonych w komputery.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Internet


#Internet #Facebook