Nasze życie to krótka iskra

Nasze życie to krótka iskra – Ten list umierającego, młodego chłopaka, to jedne z najmądrzejszych słów, jakie przeczytałem ostatnio na internecie.

“Nasze życie to krótka iskra na tej pięknej małej planecie, lecącej z niesamowitą prędkością w niekończące się ciemności nieznanego wszechświata.

 

 

 

Nasze życie to krótka iskra

 

 

 

 

Nasze życie to krótka iskra

Te mądre słowa zostały napisane przez mojego syna Linusa Magnussona przed śmiercią. Udostępniam je, żeby jego głos trwał.

Kia Dahlström

 

Oto, według czego wszyscy powinniśmy żyć:

 

Mam tylko 24 lata. Mimo to, już wybrałem swój ostatni krawat. To jest ten, który założę na swój własny pogrzeb za kilka miesięcy. Może nie pasuje do mojego garnituru, ale uważam, że obecnie jest idealny.

 

Diagnoza nowotworu przyszła za późno, żeby dać mi choć odrobinę nadziei na długie życie, ale zrozumiałem, że najważniejsze jeśli chodzi o śmierć jest to, żebyś odchodząc z tego świata, zostawił go trochę lepszym niż był przed tym, zanim pojawiłeś ty się na nim.

 

Sposób, w jaki przeżyłem dotychczasowe życie, moje istnienie, a raczej jego zakończenie, nie będzie miało znaczenia, ponieważ przeżyłem swoje życie, nie robiąc czegokolwiek, co by coś w świecie zmieniło.

 

Zanim zachorowałem, miałem tyle różnych rzeczy na głowie. Kiedy dowiedziałam się, jak mało czasu mi zostało, stało się dla mnie jasne, które rzeczy naprawdę mają znaczenie.

 

Więc piszę do Was z egoistycznych powodów. Chcę nadać sens mojemu życiu, dzieląc się z Tobą tym, co zrozumiałem:

 

* Nie trać czasu na pracę, której nie lubisz. To oczywiste, że nie da się osiągnąć sukcesu w czymś, czego się nie lubi. Cierpliwość, pasja i zaangażowanie przychodzą łatwo, tylko wtedy, gdy kochasz to, co robisz.

 

* Głupio jest bać się opinii innych. Strach osłabia i paraliżuje. Jeśli na to pozwolisz, może rosnąć i stawać się coraz większy, dopóki nic z ciebie nie zostanie. Posłuchaj swojego wewnętrznego głosu i podążaj za nim. Niektórzy mogą nazwać cię szalonym, ale dla innych staniesz się legendą.

 

* Przejmij kontrolę nad swoim życiem, weź pełną odpowiedzialność za rzeczy, które Cię spotykają. Ogranicz złe nawyki i staraj się żyć zdrowiej. Znajdź sport, który Cię uszczęśliwia. Niech Twoje życie kształtują decyzje, które podjąłeś, a nie te, których zaniechałeś.

 

* Doceniaj ludzi wokół siebie. Twoi przyjaciele i krewni zawsze będą nieskończonym źródłem siły i miłości. Dlatego nie należy brać ich za pewnik.

 

Ciężko mi wyrazić wagę tych prostych spostrzeżeń, ale mam nadzieję, że posłuchacie kogoś, kto doświadczył, jak cenny jest czas.

 

Nie rozpaczam, bo zrozumiałem, że ostatnie dni mojego życia miały sens. Żałuję tylko, że nie będę mógł zobaczyć wielu fajnych rzeczy, które powinny się wydarzyć wkrótce, jak stworzenie sztucznej inteligencji. Mam też nadzieję, że wojna w Syrii i Ukrainie szybko się skończy.

 

Można dryfować przez życie stworzone przez okoliczności, tracąc dzień po dniu, godzina po godzinie. Albo można walczyć o to, w co się wierzy i samemu napisać wspaniałą historię własnego życia. Mam nadzieję, że dokonasz właściwego wyboru.

 

Zrób wrażenie na tym świecie. Żyj sensownym życiem, jakkolwiek je zdefiniujesz. Idź w jego stronę. Miejsce z którego wyjeżdżamy to piękny plac zabaw gdzie wszystko jest możliwe. Nasze życie to krótka iskra na tej pięknej małej planecie, lecącej z niesamowitą prędkością w niekończące się ciemności nieznanego wszechświata. Tak namiętnie miło spędzać czas tutaj. Niech będzie interesująco. Niech to się liczy!

 

(wiem, że Linus chciałby, żebyś udostępnił /Kia)

 

https://www.facebook.com/grzegorz.kempinsky/posts/10222769100790557


#życie #śmierć