Najważniejsze w życiu słowa

Najważniejsze w życiu słowa – to następny odcinek znakomitej książki Anny Rychter, “Trener Duszy”, o życiu codziennym kobiet we współczesnej Polsce.

Dziś dowiemy się, jakie według Jesiennej są najważniejsze w życiu słowa.

 

 

 

Najważniejsze w życiu słowa

 

 

 

 

Najważniejsze w życiu słowa

Po chwili zdała sobie sprawę, że palce Pawła nie błądzą przypadkowo, tylko wykonują jakieś uporządkowane ruchy. Przez zalewające ją wciąż nowe kaskady wody usiłowała zrozumieć zaszyfrowany na plecach napis. Wytężyła wszystkie receptory odbierające dotyk i skoncentrowała się na odczytaniu znaków.

 

Tak charakterystyczne K…, łaskoczące O…, półokrągłe jak plaster cytryny  C…, podobne do krzesła w łazience H…, potem…A, znane jej jako pierwsza w życiu litera, którą umiała napisać, i…M, jak daszek dający schronienie przed deszczem.  Teraz krótka przerwa i niżej, w okolicach środka pleców, pomiędzy łopatkami dopisek: C…I…Ę.

 

 Wreszcie odczytała te dwa słowa i złożyła je w całość. Bała się jednak odwrócić za siebie, nie miała pewności, czy to jest prawda, czy to Paweł za nią stoi i jak na ekranie, pisze na jej ciele te dwa najważniejsze w życiu słowa.

 

Wiedziała, że nigdy nie zobaczy tego napisu, więc odwróciła się, żeby spojrzeć mu w twarz, objąć go, zaakceptować to wyznanie, które wcale jej nie zdziwiło, wyznanie, na które czekała od chwili gdy po raz pierwszy przekroczyła próg jego domu, jego świata. Wyciągnął ręce ponad jej głowę i oparł je o ścianę, tworząc baldachim, na który wciąż spadały warkocze wody. Pochylił głowę, szukając pocałunkiem jej twarzy. Objęła go mocno, drżąc z obawy, że atakujący z góry żywioł może w każdej chwili ich rozdzielić i wszystko to, co tu i teraz rozpryśnie się razem z wodą i zniknie w odpływie, srebrzącym się na dnie kamiennego brodzika.

 

C.D.N.

 

 

 

 

Link do strony FB, Ani:
Anna Rychter

 

strona, gdzie można kupić całą książkę Ani:

https://zaczytani.pl/ksiazka/trener_duszy,druk


#TrenerDuszy