Mistrz chałtur

Mistrz chałtur odnosi się do jednego z moich ulubionych dyrektorów-traktorów, który nie tylko gra stepuje, reżyseruje i dyrektoruje, ale jeszcze chałturzy po domach kultury.

mistrz chałturJak silne musi w tym omnibusie poczucie misji, skoro samo dyrektorowanie tak naprawdę dla normalnego śmiertelnika jest już zajęciem 24 godziny na dobę, a nasz mistrz chałtur w swoim niestrudzonym mozole nie tylko gra główne role i reżyseruje wszystko, co się da w swoim przybytku sztuki, to jeszcze znajduje czas i siłę na to, żeby jeździć po domach kultury, śpiewać tam i sprzedawać płytki ze swoją podobizną, żeby nieść ciemnemu ludowi kaganek “kultury”.

To doprawdy podziwu godne.

A może jest nie daj Boże tak, jak kiedyś powiedział mi mój producent filmowy, kiedy przyszedłem do niego pod silnym wrażeniem kierowniczki produkcji, która także podjęła się bycia script przy moim teatrze telewizji i poprosiłem go, żeby może dać jej z tego powodu premię.

Wtedy mój producent się wściekł i powiedział, że jeśli już to może jej obciąć wynagrodzenie, bo nikt nie jest w stanie wykonywać dwóch zadań na 100 procent.

Bo przecież nie może chyba być tak, że nasz mistrz chałtur ma na myśli tylko i wyłącznie to, żeby nabić sobie kieszeń łatwą kasą?

Chyba….

Synonimy do słowa chałtura:

badziewie, barachło, bazgranina, bezguście, beztalencie, bohomaz, brak, bubel, buble, byle co, byleco, chała,chałturka, chłam, cholerstwo, dziadostwo, etat, fotel, fucha, funkcja, fuszerka, gniot, gówno, grafomania, kicz,knot, komercja, konfekcja, koszmarek, lewizna, lichota, lipa, makulatura, marnizna, marnota, masówka, miejsce zatrudnienia, miernota, nędza, obrzydlistwo, obrzydliwość, ohyda, ohydztwo, okropieństwo, okropność,paskudztwo, pisanina, plewy, plugastwo, posada, posadka, praca, praca zlecona, praktyka, prymityw, ramota,ramotka, robota, rupieć, słabizna, stanowisko, stołek, syf, synekura, szajs, szkarada, szkaradzieństwo, szmelc,szmira, szpetota, śmiecie, śmieć, świństwo, tandeta, taniocha, tanizna, zajęcie, zatrudnienie,
https://kempinsky.pl/synonim.net/synonim/cha%C5%82tura

_______________________________________________________________________________
#teatr