Misja Teatru Kontrabanda

Misja Teatru Kontrabanda

Misja Teatru KontrabandaMisja Teatru Kontrabanda – Wierzę, że najważniejszym zadaniem teatru jest obrona systemu społecznego, który broni interesów jednostki. Który poprzez tworzenie horyzontalnej komórki społecznej i budowania społeczeństwa obywatelskiego, jako jedyny ma siłę przeciwstawić się patologii władzy – niezależnie od jej koloru.

Nie zostałem reżyserem po to, by zajmować się pieniędzmi. Nie zostałem reżyserem, żeby zajmować się festiwalami i startować w ustawionych konkursach na dyrektora. Nie interesuje mnie teatralna publicystyka i panujące w niej układy. Chcę pracować z ludźmi i dla ludzi. Chcę z nimi moim teatrem nawiązywać więzi.

Dla mnie nie są istotne nagrody i wyróżnienia. Nieistotne są tanie chwyty publicystyczne i teatr, który jest modny. Mój teatr jest z założenia niemodny, albowiem to, co jest modne budzi moją najwyższą podejrzliwość. Siłą mojego teatru jest zaangażowanie i nie mam tu na myśli zaangażowania, jako słowa-wytrychu, który ma się przypodobać tej, czy innej władzy. Jedynie istotna jest dla mnie moja widownia. Moja widownia to moja misja.

Chcę czuć odpowiedzialność za osoby, które naprawdę mnie potrzebują, które potrzebują teatru i które postrzegają go jako coś więcej, niż tylko pustą rozrywkę. Chcę się przyczynić do tworzenia systemu, który wspiera każdego, nawet, a może w szczególności, ludzi samotnych, wykluczonych, słabych, zmarginalizowanych i chorych. Tych, którzy mają po swojej stronie tylko jedną osobę. Reżysera. Mnie. Chcę się przyczynić do tworzenia systemu, który staje w ich obronie. Do systemu, mówi o rzeczach ważnych i który daje szansę się wypowiedzieć. Do systemu, który jest sprawiedliwy.

Grzegorz Kempinsky

Kraków 01-09-2016


Misja

Synonimy do słowa „misja”

cel, intencja, koniec, plan, posłannictwo, priorytet, przeznaczenie, punkt docelowy, zadanie,zamiar, zamierzenie, zamysł, cele, dążenia, filozofia, kredo, manifest, plany, poglądy, polityka,postulaty, program, programik, przekonania, strategia, taktyka, założenia, zamierzenia, funkcja,powołanie, pozycja, rola, udział, znaczenie, apostolstwo, apostołowanie, cel życia, nauczanie,powinność, propagowanie, służba, agencja, agenda, agentura, delegatura, ekspozytura, filia,oddział, organ, placówka, poselstwo, przedstawicielstwo, stacja, rezydentura, dyspozycja,polecenie, poruczenie, zlecenie, ciężar, dług, obowiązek, świadczenie, zobowiązanie,postanowienie, założenie, przykazanie, rozporządzenie, służenie, wolontariat, obowiązki,placówka religijna, przedstawicielstwo dyplomatyczne, praca, alternatywa, dylemat, możliwość,opcja, wersja, wybór, wysłannictwo, zadanie do spełnienia, posłanie, punkt, legacja, żądanie,


#teatr