Miłość ma krótkie nogi

Miłość ma krótkie nogi – to następny odcinek „Trenera duszy” pióra Anny Rychter, tym razem o tym, jakie są skutki romansu z o wiele młodszą kobietą.

Miłość ma krótkie nogi

Miłość ma krótkie nogi

Po chwili jednak znów opadły ją wątpliwości. Czy można być mądrym i rozsądnym wobec takiej życiowej rewolucji? Przecież to tak jakby ktoś obcy włamał się do domu i pozbawił człowieka dorobku całego życia. Wracasz z pracy, stajesz w progu i co widzisz? Gromadzony latami kapitał z dnia na dzień został zwinięty sprzed nosa tylko dlatego, że na twojej drodze stanął ktoś sprytniejszy i młodszy od Ciebie, kto wiedział jaki cios zadać, żeby wejść w posiadanie najdroższych ci wartości. A te wartości? Może były zaniedbywane przez lata, może straciłaś je na własne życzenie, bo nie miałaś czasu dostrzec tego co nagle zobaczyła Młodsza o ćwierć wieku  od ciebie Hakerka?

No właśnie, Wiecznie Młody padł łupem miłosnego spisku! Już niedługo sam się o tym przekona. Kilka lat i znowu popadnie w rutynę, tym razem z Młodszą o 25 lat.

A Poprzednia i jej trzy dorosłe córki na pewno stale będą  mu o sobie przypominać. Do tego nie wiadomo ile dzieci da radę  począć z Jeszcze Młodszą i jak w branży metalowej będzie funkcjonował jego sklep. W końcu mimo, że udaje Wiecznie Młodego i tak będzie się starzał z każdym rokiem. A żyć jakoś trzeba. Trzeba wydać za mąż te trzy córki, które już są. No i Młodsza o te 25 lat ma na pewno jakieś swoje standardy, z których nie zrezygnuje, bo nie po to brała się za dinozaura polskiego drobnego handlu, któremu niedługo da pierworodnego syna, żeby sobie pogorszyć życie. Tak, wypije z niego całą krew i oszczędności i zamieni go w suchy wiór, który wiatr zemsty przywieje pod próg Poprzedniej. Może już nawet za jakieś pięć, sześć lat…

„Pójdę jutro do szpitala i swoją spiskową teorią dziejów podniosę na duchu koleżankę z pracy. To na pewno pomoże. Dam jej przecież nadzieję, że Wiecznie Młody wróci do niej jak bumerang i razem będą płacić alimenty dla jego dzieci spłodzonych w trakcie trwania sielanki. Wtedy ja powiem uprzejmie Poprzedniej: a nie mówiłam, pamiętasz, że ta miłość ma krótkie nogi?”

I Jesienna poczuła, że kamień spadł jej z serca, bo takie logiczne argumenty muszą rozbroić Poprzednią i od razu będzie miała lepsze wyniki badań kardiologicznych……

CDN

Anna Rychter

strona, gdzie można kupić całą książkę:
https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=trener_duszy,druk


#romans