Mężczyźni boją się inteligentnych kobiet

Mężczyźni boją się inteligentnych kobiet. Mężczyźni wolą kobiety o mniejszej niż oni inteligencji – tak wynika z badań prowadzonych przez University of Buffalo.

 

 

Mężczyźni boją się inteligentnych kobietBadania mówią, że mężczyźni wręcz takich kobiet się boją. Nawet jeśli podobają im się i w pierwszym odruchu mają ochotę na randkę, po zrobieniu testu na inteligencję, zainteresowanie kobietą znacznie spada.

 

W badaniach najpierw pytano o to, czy mężczyźni byliby zainteresowani spotkaniem z intelektualistką. Większość dawała odpowiedź twierdzącą, bo jak mówili liczą się dla nich inne sprawy. Kiedy jednak potem robiono testy IQ, mężczyźni wybierali tylko te kobiety, których IQ było niższe, niż ich własne.

 

Tłumaczyli to tym, że ich poczucie męskości byłoby zagrożone w kontakcie z kobietą o wyższej inteligencji.

 

A mi się wydaje, że to ma podłoże w poczuciu własnej wartości.

 

Jeżeli żyjemy w zgodzie z sobą i mamy poczucie własnej wartości, kontakty z kimkolwiek o wyższej inteligencji jest szalenie stymulujące, albowiem rozwija naszą własną inteligencję i osobowość.

 

To jest dokładnie tak samo, jak z grą w tenisa – nie ma nic gorszego, niż granie z o wiele od siebie gorszym graczem, albowiem wtedy nasz poziom gry także automatycznie spada. Kiedy natomiast gramy z graczem trochę lepszym od nas samych, powoduje to totalną mobilizację i wytężenie wszystkich umiejętności i sił, przez co nasze umiejętności się poprawiają i stajemy się lepszym graczem.

 

Oczywiście różnica między “graczami” nie powinna być zbyt duża, bo wtedy gra staje się śmiertelnie nudna dla obu stron.

 

I nic w tym dziwnego.

 

 

 

Mężczyzna 

Mężczyzna – męski dojrzały płciowo osobnik z rodzaju Homo. W biologii przyjmuje się, że różnice w genotypie kobiety i mężczyzny determinują dymorfizm płciowy człowieka (→chromosomy płci), gdyż 99,995% zdrowych mężczyzn ma chromosom X i chromosom Y.

Anatomia mężczyzny

Różnice w budowie anatomicznej między mężczyzną a kobietą dotyczą narządów płciowych oraz kształtu ciała. Kobiety są zwykle niższego wzrostu, słabiej umięśnione i o mniejszym ciężarze. Najbardziej charakterystyczną różnicą w sylwetce ciał obu płci jest szerokość kości miedniczej (u kobiet szersza w stosunku do reszty ciała) i szerokość ramion (u mężczyzn szersze w stosunku do reszty ciała). Ciało mężczyzny jest też bardziej owłosione niż ciało kobiety. W biologii różnice pomiędzy odmiennymi płciowo osobnikami tego samegogatunku określa się mianem dymorfizmu płciowego.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/M%C4%99%C5%BCczyzna


#mężczyzna