Małpy uciekły z wrzaskiem

Małpy uciekły z wrzaskiem – Moje serce waliło , a oczy błyszczały, kiedy patrzyłam z jakim zaangażowaniem pracują i na co zwracają uwagę w tekście, żeby słowa zabrzmiały, a historia łapała za gardło.


Małpy uciekły z wrzaskiem

Małpy uciekły z wrzaskiem

Zdarzyło się 25 sierpnia 2017 roku

Udało się i Grzesiek zgodził się, żebym, siedząc w kącie, mogła podejrzeć próbę monodramu „ Ja i Mick Jagger czyli małpy uciekły z wrzaskiem ”, który napisałam.

Wiem, że reżyserzy nie lubią wpuszczać autorów na próby.
„Przyjdzie i będzie marudził . Popsuje nam pracę” – twierdzi większość.
Również aktorzy za tym nie przepadają. Dlatego byłam bardzo wdzięczna, że Grzegorz i Magda uwierzyli, że w niczym nie zamieszam. Chciałam jedynie dowiedzieć się przed premierą, jakie mają pomysły na mój tekst.

Pokazali mi fragment i spowodowali, że…. nie mogę się doczekać premiery. Zapowiada się bardzo interesująco. Mój tekst stał się przejmującą opowieścią o niezwykle wrażliwej kobiecie. Jej łzy, śmiech i rozpaczliwe wołanie o pomoc momentami zapierają dech.

Podglądając, jak pracują, miałam możliwość uszczknąć tajemnej wiedzy, jak przebiega praca reżysera i aktorki nad tekstem. Podpowiedziało mi to pewne rozwiązania na przyszłość.

Moje serce waliło , a oczy błyszczały, kiedy patrzyłam z jakim zaangażowaniem pracują i na co zwracają uwagę w tekście, żeby słowa zabrzmiały, a historia łapała za gardło, żeby za chwilę rozśmieszyć, a potem poruszyć niewidzialne.

Magda w roli kobiety opowiadającej historię inspirowaną życiem Marianne Faithfull zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie.

Na razie trzymam kciuki za Magdę Kostrubiec oraz Grzegorza Kempinsky’ego i niecierpliwe czekam aż spektakl urodzi się do końca.  ????

Anna Mentlewicz

Anna Mentlewicz 

Absolwentka matematyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz szkoły reportażu w Collegium Civitas. Dziennikarka Telewizji Polskiej, była między innymi autorką i prezenterką kultowego programu dla młodzieży „LUZ”, pomysłodawczyni pierwszej ogólnopolskiej akcji medialnej na rzecz osób niepełnosprawnych „Wojna z trzema schodami”.

Jest autorką kilku sztuk teatralnych, takich jak: „Potrzymaj mnie za rękę”, „Pan Święto” i „Okno” (dramaty wyreżyserowane przez Waldemara Modestowicza dla Teatru Polskiego Radia), „Bilet powrotny” (tekst wyreżyserowany przez Janusza Kukułę dla Teatru Polskiego Radia), „Nasze muszkietery” (sztukę dla Teatru Polskiego Radia wyreżyserował Jan Warenycia), „Moja Billy” (monodram), „Kochany synu” (monodram w wykonaniu Elżbiety Czerwińskiej wyreżyserowany przez Remigiusza Grzelę grany był jako przedstawienie impresaryjne) oraz „Małpy uciekały z wrzaskiem” (monodram).

Jej sztuka „30 lutego” przeszła w Laboratorium Dramatu próbę czytania aktorskiego w reżyserii Anny Trojanowskiej.

Autorka chętnie zmierzy się z wyzwaniem współpracy z zespołem filmowym.


#małpyuciekłyzwrzaskiem