List Mieszkowskiego wybitną rekomendacją

List Mieszkowskiego wybitną rekomendacją – Krytyka z ust tego byłego “dyrektora” Teatru Polskiego we Wrocławiu jest najlepszą rekomendacją.

Pan Mieszkowski krytykuje wybór Pana Jana Szurmieja na stanowisko Dyrektora Artystycznego Teatru Polskiego we Wrocławiu i tym samym list Mieszkowskiego staje się wybitną rekomendacją.

List Mieszkowskiego wybitną rekomendacją

List Mieszkowskiego wybitną rekomendacją

Krzysztof Mieszkowski, były dyrektor Teatru Polskiego, napisał list do marszałka Cezarego Przybylskiego w sprawie nowych szefów tej instytucji: – Zniszczył pan teatr. Bez skrupułów pisze Mieszkowski.

A prawda jest taka, że to ten właśnie ten “wybitny” dyrektor zniszczył Teatr Polski, jak nikt inny.

Doprowadził on teatr do finansowej i frekwencyjnej ruiny, a mit o tym, że jest to jeden z najlepszych teatrów w Polsce był właśnie niczym innym, niż mitem właśnie, albowiem tajemnicą poliszynela jest to, że zespół aktorski, który grał tam za Mieszkowskiego, był zespołem co najmniej miernym, a owe “światowe” sukcesy, które niby teatr odnosił były rangi dolnoalbańskiej.

Pan Mieszkowski programowo zadłużała teatr, który po jego dyrekturze wygląda, jak jakiś mocno zaniedbany zakład penitencjarny, wydawał fortuny na honoraria dla koleżków po kądzieli, równocześnie doprowadzając teatralną infrastrukturę do totalnego zniszczenia (słynna jest historia we Wrocławiu, jak to cały magazyn przepięknych historycznych kostiumów został dosłownie wyrzucony na śmietnik, żeby zrobić miejsce dla redakcji szemranego pisma, w którym pan Mieszkowski był naczelnym i za pomocą którego tworzył “mit” swojego teatru.), równocześnie jęczał on w niebo głosy, że teatr ciągle dostaje za mało pieniędzy i że taki wspaniały teatr jak jego musi po prostu kosztować.

Swoją mistrzowską polityką doprowadził on między innymi do tego, że w pewnym momencie teatr został odcięty od prądu i ciepłej wody.

Zaiste jest to “budowanie”, a nie niszczenie teatru, dlatego każda krytyka wyrażana przez tego luminarza teatru musi być postrzegana, jako pierwszorzędna rekomendacja, albowiem wszystko co stoi w kontrze do poglądów i działań tego szkodnika teatralnego, jest wyrazem tego, co w teatrze jest dobre.


#TeatrPolskiWeWrocławiu