List hańby

List hańby – kuriozalny list części zespołu aktorskiego Teatru Dramatycznego w Warszawie popierający działania Moniki Strzępki.

“Partia z narodem naród z partią.” – Coś wam to przypomina? przeczytajcie poniżej list hańby części zespołu Teatru Dramatycznego w Warszawie, wspierającego skandaliczne zachowania i wypowiedzi pani Moniki Strzępki, a przypomną wam się najgorsze czasy komuny i stalinizmu. Ci, którzy tych czasów nie pamiętają, niech pogooglują trochę i porównają to do poniższej publikacji, a wtedy też zrozumieją. Albo, jak skomentowała to jedna z moich koleżanek: “Ciekawe czy samokrytyki też składają?”

 

Polecam także wpis Modesta Rucińskiego, znakomitego aktora, zwolnionego przez panią Strzępkę, zaczynającego się od słów “…Pod tym pismem znajdują się osoby, które pracowały na to, że straciłem pracę, że zdjęto wszystkie spektakle z moim udziałem…”. I koniecznie komentarze pod jego postem. W obliczu postępowań pani Moniki Strzępki, to bardzo ciekawa lektura.

 

Kiedy wypromowana przez Mafię Teatralną Monika Strzępka “wygrała” konkurs na dyrektora i już swoim “programem” ośmieszyła samą siebie i wyznającą tę samą teatralną estetykę Mafię Teatralną. Napisałem wtedy, że może lepiej się stało, że obejmie tę dyrekcję, bo w przeciągu dwóch sezonów skompromituje siebie i tak samo myślących, a teatr obróci w ruiny. I marna to teraz pociecha, móc powiedzieć: “A nie mówiłem.”.

 

 

 

List hańby

 

 

 

 

List hańby

Oto oświadczenie, które pojawiło się na facebookowej stronie Teatru Dramatycznego. Ja nazywam to “oświadczenie” po imieniu. Dla mnie jest to jednoznaczny list hańby:

 

Oświadczenie

My, Aktorki i Aktorzy Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka, w obliczu licznych publikacji i doniesień, których pokłosiem jest narastająca fala nienawistnych komentarzy, odcinamy się od dyskursu, którego nie chcemy być częścią. Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec jednostronnej narracji, pełnej subiektywnych interpretacji.

 

Tworzymy grupę ludzi z różnymi poglądami i ideami, ale jesteśmy zespołem i wspólnie podejmujemy próbę transformacji naszego miejsca pracy. Ten proces wymaga czasu, jest skomplikowany i wyczerpujący dla wszystkich pracowników.

 

Jesteśmy w czasie restrukturyzacji, której częścią są zwolnienia. To bardzo bolesny i trudny moment. Jednocześnie chcemy podkreślić, że nigdy nie było, nie ma i nie będzie naszej zgody na mobbing. Dajmy szansę, aby kwestie sporne zostały wyjaśnione przez podmioty do tego uprawnione.

 

Obdarzyliśmy Dyrekcję zaufaniem i dajemy jej czas na wdrażanie zmian. Codziennie przychodzimy do pracy, bierzemy udział w próbach, co wieczór wychodzimy na scenę.

 

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i zaufanie, które pozwoliły stworzyć nam w zeszłym sezonie doceniane i nagradzane spektakle, jak również za Państwa obecność na przedstawieniach, które w repertuarze są od lat.

 

Z wyrazami szacunku,

 

Waldemar Barwiński

Daniel Chryc

Magdalena Czerwińska

Anna Gorajska

Katarzyna Herman

Anna Kłos

Marianna Linde

Marta Nieradkiewicz

Marta Ojrzyńska

Agnieszka Roszkowska

Michał Sikorski

Piotr Siwkiewicz

Marcin Sztabiński

Konrad Szymański

Paweł Tomaszewski

Helena Urbańska

Marcin Wojciechowski

Agnieszka Wosińska

Karol Wróblewski

Łukasz Wójcik

 

 

List hańby