Lis szkodnikiem jest

Lis szkodnikiem jest to tekst a’ propos wymiany “uprzejmości” między Tomaszem Lisem i Dawidem Wildszteinem na społecznościowych stronach internetowych.

 

Lis szkodnikiem jestNie podzielając poglądów politycznych ani jednego, ani drugiego z panów, nie mogę się jednak oprzeć refleksji, że to, co pisze Wildstein o Lisie w dużej mierze jest prawdą.

Ze świeczką szukać drugiego takiego “dziennikarza”, który tak ochoczo głosiłby propagandę byłej władzy.

I nie oszukujmy się – jaki koń jest każdy widzi, mimo, że to Lis – oczywistą oczywistością jest to, że pan Lis reaguje histerycznie, albowiem wie, że wkrótce zostanie odcięty od złotodajnego koryta TVP.

Nie to jednak jest dla mnie istotą tytułu.

Pan Lis wrócił z USA kilkanaście lat temu i naoglądał się tam złej telewizji i w TVNowskich Faktach wprowadził ten styl tabloidyzacji programów informacyjnych w Polsce, czy to nie czyni go największym szkodnikiem dziennikarskim w Polsce?

Kto ma mózg niech sam sobie na to odpowie.

Amen

 

Dawid Wildstein do Lisa: “Jesteś NAJBARDZIEJ ŻENUJĄCĄ postacią polskiego dziennikarstwa!”

PONIEDZIAŁEK 14.12.2015

 

Dawid Wildstein, syn Bronisława Wildsteina, coraz częściej komentuje w sieci bieżącą sytuację polityczną. Niedawno skrytykował Andrzeja Morozowskiego protestującego razem z Ryszardem Kaliszem przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości. Jego wpis zdobył ogromną popularność w sieci. W obronie Morozowskiego stanął wtedy Tomasz Lis.

 

Tym razem Dawid Wildstein skierował apel bezpośrednio do Tomasza Lisa. Nawiązuje do weekendowych marszów, na których pojawił się transparent z wypchanym lisem. Zapewnia Lisa, że, wbrew temu, co twierdzi, nic mu nie grozi i wyśmiewa jego żale na “szykanowanie” w TVP. Zwraca uwagę, że nikt nie zarobił w telewizji publicznej większych pieniędzy niż on:

Otóż dowiedziałem się z różnych mediów i portali, że boisz się o swoje życie? Czemu? Bo ktoś podczas manifestacji dzisiejszej, z okazji 13 grudnia, przybił truchło lisa (zwierzątka) do deski i podpisał- “Lis na żywo” – pisze Wildstein.

A już wcześniej było ciężko, w niemieckiej telewizji wypłakiwałeś się, że jesteś szykanowany, bo jeśli dobrze rozumiem, zarabiasz w TVP już nie ponad 1-00 tysi ale marne 70? Więc teraz boisz się Ty, boją się koledzy, boi się środowisko. Chcę Cię więc zapewnić…Owszem, jesteś najbardziej żenującą postacią polskiego dziennikarstwa. Koniunkturalny, donoszący na własny naród… skrajny konformista, nierzetelny, agresywny, nie cofający się przed antysemickimi wrzutkami (gdy atakowałeś żonę Dudy), gotowy dla swoich profitów atakować dzieci (jak córkę Dudy, wymyślając jej nieistniejące wpisy na twitterze).

Owszem, przy Tobie Kuźniar to ostoja intelektu i subtelnej błyskotliwości. Owszem, nazywać Ciebie Niesiołem dziennikarstwa to obraza dla Niesioła, bo jeśli istnieje ktoś, przy kim Niesioł nie jawi się jako chamski, agresywny, prymitywny buc- to właśnie przy Tobie, bo przerastasz go właśnie w tych “przymiotach”…

Ale obiecuję Ci, przyrzekam Ci!!!!!!! Jeśli ktokolwiek będzie chciał Cię za Twoje poglądy, za marność Twojego charakteru- zamykać, czy będzie Ci groził- pobiegnę, tak, pobiegnę prosto pod Twoje mieszkanie, broniąc Twojego obywatelskiego prawa, do bycia… sobą.Ponieważ jestem przekonany, że wolna Polska, to także Polska, po której takie elementy jak Ty chodzą wolne, po ulicach. Więc zrobię prawdziwego Rejtana, w Twojej obronie, jeśli zajdzie potrzeba… Mniej się już boisz? Co więcej, jakbyś się nie starał, nikt po Ciebie przychodzić nie będzie…

Myślicie, że Lis i tym razem mu odpowie?

Lis

www.pudelek.pl/artykul/86862/dawid_wildstein_do_lisa_jestes_najbardziej_zenujaca_postacia_polskiego_dziennikarstwa/


#TomaszLis