Lato mostOFF rusza

Z ogromną radością i nieskłamaną dumą, możemy dzisiaj ogłosić, że pomimo braku jakiegokolwiek dofinansowania udało nam się zorganizować
Lato mostOFF

 

Lato mostOFFLato mostOFF jest bezpośrednią kontynuacją kultowego już Lata w Malarni, którego nowa dyrekcja Teatru Śląskiego nie chciała kontynuować.

Ponieważ my w Teatrze Żelaznym byliśmy zdania, że formuła wcale się “nie wypaliła” i nadal jest ogromne zapotrzebowanie w aglomeracji śląskiej na oglądanie dobrego teatru latem, dołożyliśmy wszelakich starań, żeby i w tym roku nasi wierni widzowie dostali dawkę wspaniałego teatru.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się także zarazić tą ideą Dyrekcję Teatru Rozrywki w Chorzowie i możemy już powiedzieć, że także w tym roku lato teatralne będzie wyjątkowe!

Teatr Żelazny i Teatr Rozrywki połączyły siły w bezprecedensowym na skalę ogólnopolską projekcie łączącym teatr offowy z teatrem instytucjonalnym.

mostOFFRozpościeramy most między Katowicami, a Chorzowem, między Teatrem Żelaznym, a Teatrem Rozrywki, między teatrem niezależnym, a publicznym.

Mostem tym jest DOBRY teatr, którym będziemy Was raczyli tego lata.

W każdą środę w lipcu i sierpniu w Teatrze Żelaznym i w każdy czwartek w Teatrze Rozrywki będziemy -pokazywać wszystko to – mostOFF  – co najlepsze w teatrze za przystępną, jak w poprzednich latach cenę.

Lato mostOFF łączy dwa teatry, w dwóch miastach mostem zbudowanym z ludzkich serc.

ZAPRASZAMY!!!
www.teatrzelazny.pl/teatr-zelazny/lato-mostoff/
www.teatrzelazny.pl
www.teatr-rozrywki.pl/

 

off

off

niekomercyjna działalność artystyczna; underground

powiązane hasła:

https://sjp.pl/off

 

Lato

Lato – jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się najwyższymitemperaturami powietrza w skali roku. W świecie roślin jest to okres dojrzewania nasion i owoców, a w świecie zwierząt jest to okres wydawania na świat nowego pokolenia i przygotowania go do samodzielnego życia.

Lato astronomiczne rozpoczyna się w momencie przesilenia letniego i trwa do momentu równonocy jesiennej, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 21 czerwca a 23 września (czasami daty te wypadają dzień wcześniej lub dzień później, a w roku przestępnym mogą być dodatkowo cofnięte o jeden dzień). Podczas lata astronomicznego dzienna pora dnia jest dłuższa od pory nocnej, jednak z każdą kolejną dobą dnia ubywa, a nocy przybywa – Słońce wschodzi coraz później i góruje na coraz mniejszych wysokościach ponad horyzontem.

Za lato klimatyczne przyjmuje się okres roku, w którym średnie dobowe temperatury powietrza przekraczają 15°C. Pomiędzy latem klimatycznym i sąsiednimi klimatycznymi porami roku nie ma etapów przejściowych, w przeciwieństwie do zimy poprzedzanejprzedzimiem, i następującym po niej przedwiośniem.

Dla półkuli południowej wszystkie opisane daty i zjawiska są przesunięte o pół roku. Za miesiące letnie na półkuli północnej uznaje sięczerwiec, lipiec i sierpień, a na południowej grudzień, styczeń i luty.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lato

___________________________________________________________________________
#teatr