Łajdackie metody oszczerców wrz10

Tags

Related Posts

Share This

Łajdackie metody oszczerców

Łajdackie metody oszczerców  – to 35 odcinek znakomitej książki Tadeusza Dołęgi-Mostowicza pt. Kiwony, czytanej przez Jarka Górala.

Kiwony Tadeusza Dołegi-Mostowicza to niezwykle aktualna opowieść o zdolnym i ambitnym młodzieńcu, niedoszłym filozofie i początkującym literacie którego dewizą życiową jest motto: „trzeba zawsze w życiu stosować się do tego, co jest przyjęte i uznawane przez szanowanych poważnych i spokojnych ludzi”.

Autor opisuje jego powikłane losy w międzywojennej Polsce w fascynującym otoczeniu podejrzanych „geszeftów”, nerwowego życia redakcyjnego, „pyskówek” urządzanych przez dziennikarzy, salonów stołecznej inteligencji i zamożnej burżuazji.

Sylwetki zdesperowanych panien na wydaniu i rozpustnych pseudointelektualistek a przede wszystkim „kiwonowatość” czyli lizusostwo przedstawicieli ówczesnych elit, ludzi pozbawionych inicjatywy i bezwolnie poddających się biegowi wydarzeń, to typowe zjawiska tamtej epoki.

Czy tylko tamtej?


Łajdackie metody oszczerców

KIWONY
odcinek 35 – Łajdackie metody oszczerców

 

Jarosław Góral

Jarosław Góral (ur. 31 maja 1964 roku w Lubinie) – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy.

Życiorys

Studiował na Wydziale Aktorskim we wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego, którą ukończył w 1988 roku. Jego scenicznym debiutem był występ w sztuce Bertolda Brechta Człowiek jak człowiek (1987) na deskach Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, z którym związał się w latach 198790199397 i od roku 2009.

Po raz pierwszy trafił na szklany ekran w serialu Ballada o Januszku (1987) w roli bezwględnego i egoistycznego Janusza Smoliwąsa, za którą w 1989 roku został uhonorowany Nagrodą Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubińskiej. Pojawił się także w sitcomie Polsat Świat według Kiepskich jako Eugeniusz Geniusz.

Jego żona Jolanta jest nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem narciarstwa. Mają córkę Polę.

Filmografia

Ważniejsze role teatralne

Teatr im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1118436

https://www.filmweb.pl/person/Jaros%C5%82aw+G%C3%B3ral-84200

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_G%C3%B3ral

https://www.facebook.com/jarek.goral.50?fref=ts


#kiwony