KULTURALNE GETTO

Wpadła mi w ręce publikacja, że Telewizja Publiczna, ma zamiar wzmocnić pozycję Teatru Telewizji.

 

wallPonoć powołano nowego szefa redakcji, (ponoć krytyka filmowego) i mówi się wzniośle o odrodzeniu, nowym spojrzeniu, że Teatr TV ma znowu dostać stałe pasmo etc.

Problem tylko w tym, że to pasmo ma być w Telewizji Kultura, czyli że eksportuje (lub wyrzuca się) de facto te chlubną Polską tradycję do kulturalnego getta, gdzie pies z kulawą nogą nie bywa.

To wstrząsające, że w przeciągu 20 lat mocodawcom udało się zaorać ten ewenement na skalę światową, jaką był polski Teatr Telewizji i z pozycji Teatru narodowego, jakim jeszcze był w latach 90tych, kiedy nagrywano pareset (sic !) teatrów tv, do pozycji jakiegoś elitarnego rodzynka na końcu świata, na jakimś marginalnym kanale telewizyjnym i gdzie kręci się tych teatrów kilka rocznie.

Uważam, że to skandal.

Politykom i nieudolnym ich wasalom, którzy przez całe lata próbowali w Telewizji Publicznej, robić słabą kopię telewizji prywatnych, należałoby się za takie postępowanie wysłać do Pernambuko.

Ale oczywiście lud jak zawsze w sprawach kultury milczy, a sami ludzie kultury w tym kraju nigdy nie potrafią się zjednoczyć wokół nawet najprostszego stanowiska, więc mój głos pewnie pozostanie samotnym wołaniem na kulturalnej pustyni, jaką tak naprawdę coraz bardziej staje się nasz kraj.

Amen

_________________________________________________________________________________________
#GrzegorzKempinsky #TVP #TelewizjaPubliczna #TeatrTelewizji #TeatrTV #TVPKultura