Kucharz w teatrze

“Kucharz w teatrze” to najnowszy wkład Jarosława Górala i Radio Garderoba w dyskusję na temat współczesnego teatru, w którym grasuje niejeden taki kucharz.

 

Kucharz w teatrzeTo śmieszny zbieg okoliczności, albowiem dostałem od Jarka ten felieton na kilka dni przed tym, zanim zostało ogłoszone, że największy kucharz teatralny w Polsce ma w nagrodę za wpędzenie poprzedniego teatru, którym dyrektorował, w gigantyczne długi, dostać dyrekcję następnego teatru.

Niekoniecznie jest to wyraz antycypacji Jarka, lecz wydaje się jedynie świadczyć o tym, że w Polsce grasuje niejeden taki kucharz teatralny i różnią się tylko rozmiary patologii, jaką wprowadzają oni na nasze teatralne stoły.

Mam jednak nadzieję, że ta kuchnia teatralna z pneumatycznym masłem i kompletnym brakiem profesjonalizmu, którym kucharz szczyci się, jako najwyższą zaletą, a która już spowodowała jedną wielką niestrawność u polskiej publiczności teatralnej, którą tak wychwalają koledzy kucharza, którzy niestety spełniają funkcję krytyków gastronomii teatralnej i próbują wmusić na siłę biednym obiadowiczom, już wkrótce wyląduje tam, gdzie jej miejsce, czyli na śmietniku historii, a taki kucharz i jemu podobni, jeśli nie pójdą w zapomnienie, to pamięć o nich pozostanie jedynie, nie jako o restauratorach, ale jako szambonurkach polskiej kultury.

Amen

 

Radio Garderoba przedstawia:
Kucharz w teatrze

 

Radio Garderoba

Radio Garderoba jest projektem medialnym, który powstał z inicjatywy aktora Jarka Górala.
https://kempinsky.pl/radio-garderoba-przedstawia/

 

Jarosław Góral:
Radio Garderoba Jarosław Góral

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1118436

https://www.filmweb.pl/person/Jaros%C5%82aw+G%C3%B3ral-84200

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_G%C3%B3ral

https://www.facebook.com/jarek.goral.50?fref=ts

 

Kucharz

Kucharz – osoba, która przyrządza zgodnie z zasadami sztuki kulinarnej potrawy w zakładach gastronomicznych, najczęściej według zamówienia przyjętego przez kelnera.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kucharz
Więcej o teatralnym kucharzu:
https://kempinsky.pl/nowak-niemile-widziany/

_______________________________________________________________________________
#teatr