Kto kłamie w Toruniu?

Kto kłamie w Toruniu i dlaczego to robi, według Jacka Zembrzuskiego, który jest znany z tego, że jest niepokorny i wali prawdę między oczy.

 

kto kłamieMam wrażenie, że sprawa unieważnionego konkursu na dyrektora w Toruniu często jest zbyt jednostronnie opisywana i nagłaśniana.

Jakkolwiek niemiła byłaby decyzja Pana Marszałka dla części zespołu teatru i “spółdzielni teatralnej” trzeba się moim zdaniem trzymać prawdy, litery prawa i mechanizmów demokratycznych.

Kto kłamie w takich sprawach, kompletnie się moim zdaniem dyskwalifikuje, jako obywatel tego jednakowoż demokratycznego państwa i godzi w jego podwaliny.

Dlatego ważnym głosem w tej dyskusji, jest głos Jacka, który pisze kto kłamie i dlaczego w tym krótkim wpisie poniżej.

 

 

Jacek Zembrzuski

W “wejściówce” jest bardzo mało miejsca i mieści się w teatrze, więc uczestnicy byli sprofilowani.

Pani Oleradzka kłamie: założyciel ma prawo uznać lub nie uznać wskazania komisji bez żadnych ograniczeń – jego tłumaczenie jest logiczne (jego błąd polega na tym, że nie wyartykułował oczekiwań i nie zapewnił warunków do profesjonalnej pracy komisji).

Przywoływanie poparć, np Łysaka, abstrahuje od tego, jak były robione: gotowy tekst podtykany do podpisu, jak za Gierka;

Szkotak w radio zapomniał o ustawie tylko uprawiał demagogię o fachowcach i zagrożeniu demokracji, a nie o zawodowych standardach;

Englert z Lewiatanem się wygłupił, jako występujący w imieniu prywatnych pracodawców, którzy chcieliby dyktować warunki instytucji publicznej.

Czyli brak wiedzy o prawie i przebiegu zdarzenia formułowany jako nacisk na demokratycznie wybraną – mnie niemiłą – władzę. Chcieliby, aby leżała na ulicy…

Kłamstwo

 Kłamstwowypowiedź zawierająca informacje niezgodne z przekonaniem o stanie faktycznym. Kłamca przekazuje informacje niezgodne z jego przekonaniem o rzeczywistości z intencją, by zostały one wzięte za prawdziwe. Kłamstwem mogą być także wypowiedzi zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy, o ile autor przekazu nie ma świadomości tego faktu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/K%C5%82amstwo
_____________________________________________________________________________
#teatr #KonkursNaDyrektora