Kryminał w teatrze

“Kryminał w teatrze” – to najnowszy bezkompromisowy atak Jarosława Górala i Radio Garderoba na patologiczne zjawiska, które mają miejsce w teatrze polskim.

Kryminał w teatrzeZ tego, co mi wiadomo Jarek nagrał ten materiał w odpowiedzi na to, że jeden z polskich teatrów instytucjonalnych pod wodzą Dyrektora Fabrycjusza W. poczuł się tak dotknięty tym, że Radio Garderoba systematycznie piętnuje patologię w polskim teatrze, że postanowił zwołać konferencje prasową, żeby wydać oświadczenie w tej sprawie – ba! co więcej – Mossad doniósł nam także, że zamierzali wnieść pozew zbiorowy (sic !) przeciwko Radio Garderoba.

Nie zważając na to, że Radio Garderoba piętnuje patologiczne zjawiska w świecie teatralnym i że na nasze felietony składają się różne doświadczenia z różnych miejsc i różnych teatrów, które jednak mówią prawdę o tak zwanym polskim środowisku teatralnym, jako takim i że jeżeli ktoś utożsamia swój teatr z opisywanymi na moim blogu problemami, to znaczy, że sam ma poważny problem ze sobą i ze swoim teatrem.

Niestety takich Fabrycjuszów na stołkach dyrektorskich, którzy fabrykują sztuki niespełnionych kolegów i koleżanek dramaturgów i kierowników literackich poprawiających Szekspira i wciskających biednemu widzowi własne wypociny, niestety w polskim teatrze nie brakuje.

To istny kryminał, że w polskim teatrze nadal obsadza się dyrektorów teatru w ustawionych konkursach według klucza partyjnego, koleżeńskiego, albo jeszcze gorzej seksualnego.

To istny kryminał, że później ci “dyrektorzy” obsadzają co ważniejsze i bardziej intratne stanowiska w tych teatrach koleżkami, według takiego samego klucza.

To istny kryminał, że później taki sam system doboru ma miejsce przy zatrudnianiu reżyserów z małym dopiskiem jeszcze “im gorszy tym lepszy”.

To istny kryminał, że później kolesie recenzenci z tego samego klucza opisują te wiekopomne dzieła, jako majstersztyki i skołowana i zniesmaczona widownia nie wraca już do teatru.

A największy kryminał to wcale nie to, że te kliki wzajemnego uwielbienia robią to w imię kasy i władzy, największy kryminał to to, że tym sposobem teatr – który powinien być najpiękniejszą ze sztuk tapla się w błocie nepotyzmu i nieudacznictwa, czym samym odstrasza widzów, których zrazić łatwo, ale odzyskać niezmiernie trudno.

Amen

Radio Garderoba przedstawia:
Kryminał w teatrze

Radio Garderoba

Radio Garderoba jest projektem medialnym, który powstał z inicjatywy aktora Jarka Górala.
https://kempinsky.pl/radio-garderoba-przedstawia/

Jarosław Góral:
Radio Garderoba Jarosław Góral

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1118436

https://www.filmweb.pl/person/Jaros%C5%82aw+G%C3%B3ral-84200

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_G%C3%B3ral

https://www.facebook.com/jarek.goral.50?fref=ts


#teatr