Kraków potrzebuje zmiany

Kraków potrzebuje zmiany – Pięknie napisany tekst o tym, czym kiedyś był Kraków, a czym stał się dzisiaj i o zgrozo, może stać się jutro.

Kilka dni temu napisałem, że nie przepadam za Facebookiem, ale cenię sobie niektórych cudownych ludzi, których dzięki niemu poznałem.
Jedną z nich jest Enigmus Wojtas, który na teatrze zjadł zęby i niezwykle odważnie potrafi mówić prawdę, nie tylko o teatrze, co w dzisiejszych czasach jest bardzo rzadkie i warte jak największego podziwu.
Podziwiam go właśnie za tą bezkompromisowość i mówienie prawdy tam, gdzie najłatwiej byłoby powielać kłamstwa i wchodzić decydentom bez wazeliny w cztery litery.
Tym razem Enigmus opisał smutne oblicze Krakowa, a Kraków potrzebuje zmiany, jak nigdy, nie najmniej w dziedzinie teatru i kultury.

 

“Nie potrafię kłamać” napisał mi Enigmus i dokładnie tak  jest. O Krakowie i toczącej go chorobie szaleństwa miłości do pieniądza, podlizywania się i bycie kimś/czymś co kocha rzeczy martwe, a nie ideę, sprawę i duszę, pisze prawdę.

 

 

 

Kraków potrzebuje zmiany

 

 

 

 

Kraków potrzebuje zmiany

”… Kraków potrzebuje zmiany. coraz ciężej żyje się w tym mieście.

 

Kraków dzisiaj to miasto układów – nawet w kulturze i sztuce – tam gdzie rozmawia się o sensie życia… tam gdzie rozmawia się o sztuce.

 

…Pamiętam Kraków zupełnie magiczny, rozwijający się – w którym zielone trawniki i drzewa miały sens niemalże tak ważny jak ludzie… Czekam na to miasto z powrotem… tęsknię za nim wciąż. Za czasami kiedy zapach kawy mieszał się z cukrową watą… Czekam na Kraków w którym zapach intrygi nie truje dzieci …dzieci tego miasta – (ludzi którzy któregoś dnia będą żyli w betonowej puszczy).

 

Ludzi którzy dzisiaj widzą perspektywę betonu bardzo żałuję… bo aby widzieć horyzont trzeba przestać zasłaniać się plecami innych..

 

Czy kiedy tu wrócę zobaczę tu jeszcze ludzi… czy smutne bankomaty?

 

…Kraków miasto artystów którzy lubią zapach dupy. Miasto kontrastów w którym alkohol miesza się z ulotnymi tezami. Kraków miasto szaleńców i ludzi nażartych własnymi ciałami… ”

 

Enigmus Wojtas


#Kraków