Koty to najlepsze zwierzaki na świecie

Koty to najlepsze zwierzaki na świecie – Kilka zabawnych powodów, dla których koty są tak wyjątkowe i przynoszą tyle radości i miłości.

Ten artykuł jest oczywiście lekki i dowcipny i w żaden sposób nie godzi w tych, którzy przedkładają np. psy ponad koty, ale jest w nim bardzo dużo prawdy i jeśli potraktuje się go z przymrużeniem oka, można przytaknąć temu, że koty to najlepsze zwierzaki na świecie.

 

 

 

Koty to najlepsze zwierzaki na świecie

 

 

 

 

Koty to najlepsze zwierzaki na świecie

5 powodów, dla których koty to najlepsze zwierzaki na świecie

Nie ma wątpliwości, że koty to najlepsze zwierzaki, a o ich zaletach można by pisać bez końca. Poznaj nasze dowody na to, że mruczki to prawdziwe debeściaki!

 

 Wciąż masz wątpliwości, jakie zwierzę jest najlepsze na świecie? Cóż, jeśli trafiłeś na ten artykuł, to podświadomie już wiesz, że są to… koty! A my cię w tym tylko upewnimy. Co więcej, nawet nie będziemy musieli się w tej kwestii  natrudzić. Poniżej przedstawiamy 5 (uwierzcie, że to tylko garstka) powodów, dla których koty to najlepsze zwierzaki na świecie!

 

1. Zapewniają kototerapię

Chcesz pozbyć się trosk i problemów? Nie ma skuteczniejszego sposobu niż oddanie ich w kocie łapki.

 

Felinoterapia przynosi pozytywne rezultaty w pracy z osobami z różnymi zaburzeniami emocjonalnymi czy rozwojowymi. Koty z powodzeniem pomagają też dzieciom z autyzmem, społecznie wycofanym czy lękliwym.

 

To nie są jedyne korzyści zdrowotne, jakie niesie za sobą kocie towarzystwo.

 

Czy wiesz, że kocie mruczenie ma właściwości lecznicze? Przede wszystkim uspokaja, poprawia nastrój i obniża ciśnienie krwi. Koci opiekunowie mają też zdrowsze serca. Natomiast dzieci wychowujące się w towarzystwie kota rzadziej zapadają na infekcje, a w przyszłości nie będą też miały problemów z alergiami.

 

 2. Błyszczą inteligencją

Wciąż zastanawiasz się, czy koty to najlepsze zwierzaki? Nie daj sobie wmówić, że niemądre z nich fajtłapy! Ich inteligencja potrafi zadziwić niejednego człowieka. Po prostu nie czują one potrzeby, aby się nią chwalić na każdym kroku. Kocia mądrość została jednak udowodniona przez naukowców, dlatego nikt nie powinien jej podważać.

 

Ponadto koty mają doskonałą pamięć, a także potrafią nauczyć się wielu sztuczek oraz rozpoznają ludzką mimikę.

 

3. Mają w sobie wieczną młodość

My – dorośli – często zapominamy, jak to jest być dzieckiem, natomiast koty – nigdy. Niezależnie od wieku, każdy mruczek ma w sobie małego kociaka. Zawsze znajdzie czas na beztroski odpoczynek czy zabawę. Ponadto kocie polowanie wielokrotnie potrafi dostarczyć opiekunom dużo radości. Koty to najlepsze zwierzaki, ponieważ nie przejmują się tym, co myślą o nich inni, po prostu robią to, na co aktualnie mają ochotę.

 

Na pewno niejeden koci opiekun przyzna, że obecność mruczka w domu jest niesamowitym doświadczeniem.

 

4. Pilnują terminów

Koty to najlepsze zwierzaki na świecie, gdyż dbają o to, abyś nigdy nie zaspał (i nieważne, czy jest to weekend, czy dzień w tygodniu). W pracy czy szkole będziesz zawsze na czas – wszystko dzięki mruczącemu budzikowi.

 

Ponadto pobudka skoro świt ma dużo zalet. Według naukowców zmniejsza chociażby ryzyko depresji, poprawia nastrój, a nawet zwiększa szansę na miłość. I chociaż kot budzi się wczesnym rankiem z własnych powodów (oczywiście chodzi o napełnienie jego miski), to świadomie bądź nie, robi to również z korzyścią dla człowieka.

 

 5. Chronią dom przed owadami
Brzęcząca mucha tuż nad uchem czy zwisający pająk z sufitu nad głową mogą odejść w zapomnienie. Dlaczego? Ponieważ kot nie przejdzie obok nich obojętnie i z przyjemnością ochroni człowieka przed nimi. No dobrze, może to nie jest do końca prawda, bo robi to, aby zaspokoić swój instynkt łowcy, ale rezultat jest taki sam. I to się liczy!

 

Autor: Magdalena Olesińska

 

https://www.koty.pl/koty-to-najlepsze-zwierzaki/?fbclid=IwAR0YTf70p8wyd4lRGyau1afxSEgvnYkaInQD9VUZ8PApT3PuXcbprs0HY5M


#Koty