Koty są lepsze od dzieci 

Koty są lepsze od dzieci – Koty są, jak wieczne dzieci, tylko pozbawione ich wad. Na przykład nigdy cię nie opuszczą i nie przestaną kochać.

Koty są cudowne. Wie o tym każdy, kto ma w domu kota. Mają wszystkie zalety małych dzieci, ale pozbawione są ich wad. Oto 10 powodów, dla których koty są lepsze od dzieci:

 

 

 

Koty są lepsze od dzieci 

 

 

 

 

10 powodów, dla których koty są lepsze od dzieci 

Podobno kochamy koty, bo są jak wieczne dzieci – posiadają zalety bobasów, a pozbawione są ich wad. Czy tak jest rzeczywiście? Przedstawiamy niezbite dowody!

 

Adopcja kota bywa jedną z pierwszych rzeczy, jakie postanawiamy zrobić wspólnie z nowym partnerem po zamieszkaniu razem w nowym mieszkaniu. Wspólny kot to krok w stronę rozpalenia prawdziwego domowego ogniska. Potem przychodzi czas na dzieci, ale niekoniecznie. Czasem zostajemy tylko przy mruczku, ewentualnie psie. Z tego tekstu dowiecie się, dlaczego można uważać, że koty są lepsze od dzieci – podejdźcie do niego z przymrużeniem oka 😉

 

Koty są lepsze od dzieci, bo…

Gdy się bliżej przypatrzeć, kot ma wiele cennych zalet, których pozbawione jest ludzkie dziecko.

 

1. (Nieco) łatwiejszy dostęp do opieki lekarskiej

Pediatrzy przyjmują głównie od rana do wczesnych godzin popołudniowych. Weterynarze przyjmują także wieczorami, a często też w soboty i niedziele.

 

2. Kot jest bardziej samodzielny

Wystarczy go karmić kilka razy dziennie, napełnić wodą miseczkę, wyczyścić kuwetę, dać zabawki, pobawić się razem godzinkę każdego dnia, a resztę czasu zorganizuje sobie sam – także wtedy, gdy zostawisz go samego na kilka godzin.

 

3. Nie musisz rezygnować z wyjść

Twój kiciuś nie będzie przeszkadzał ci swoim płaczem podczas oglądania filmu w kinie lub spektaklu w teatrze. Właściwie nie musisz go nawet ze sobą zabierać, a jeśli zostawisz go w domu, nie musisz martwić się o opiekunkę. Ponadto, zachowasz kontakt z dotychczasowymi  znajomymi, pod warunkiem, że lubią koty.

 

4. Nie musisz go usypiać do snu

Koty kochają spać i zasypiają bez problemu, dobranocek, bujania i usypiania. Gdy kot śpi to śpi, a gdy się budzi, raczej nie zaczyna od koncertów.

 

5. Ekonomia i moda

Twój kiciuś nie wyrośnie w ciągu trzech miesięcy z tych ślicznych, ale jakże drogich ubranek. Dorastając, nie będzie marudził ci o coraz droższe i bardziej markowe stroje, ani podkradał ci kosmetyków i ciuchów… No dobrze, są i takie egzemplarze, które z chęcią ukradną ci szminkę czy gumki do włosów.

 

6. Czystość
Kotki wyglądają uroczo, nawet jeżeli nie kąpały się przez ostatni miesiąc, a także zaraz po jedzeniu. Po skończeniu kociego posiłku wystarczy, że umyjesz miseczkę – nie musisz kąpać całego kota.

 

 7. Niższe koszty edukacji
Nie będziesz musiała zamartwiać się po nocach, w jaki sposób pokryjesz koszty edukacji swojego kotka. Co więcej, kocią szkołą jest całe jego życie, a ty masz szanse być jego najlepszym nauczycielem przez długie lata.

 

8. Praca bez zarzutów
Nikt nie będzie kwestionował twojej zdolności do normalnego wypełniania obowiązków w pracy, jeżeli dowie się, że masz kotka.

 

9. Kuweta kontra pampers i ekologia
Kuwetę ze żwirkiem na ogół czyści się tylko raz dziennie. Pieluchę trzeba zmieniać co najmniej kilka razy dziennie. Na dodatek żwirek objętościowo zajmuje mniej miejsca w koszu na śmieci i łatwiej go zutylizować (szczególnie drewniany).

 

10. Kot kocha bezwarunkowo i nigdy nie pyskuje
Nawet dorastając, kot pozostaje ci wierny – nie opuści cię, nie porzuci dla żony lub męża, nie wyjedzie bez ciebie za granicę. Będzie cię kochał zawsze i wszędzie, nawet gdy zabierzesz go do lecznicy. Kocie miauczenie na szczęście dalekie jest od klasycznego marudzenia dzieci małych i tych całkiem dużych.

 

A minusy? Cóż… Kot żyje krócej niż człowiek. Nie zapewni ci opieki na emeryturze ani dofinansowania z programu 500+. Nikt nie jest doskonały. A czy ty uważasz, że koty są lepsze od dzieci? 😉

 

Autor: Joanna Nowakowska

 

https://www.koty.pl/


#Koty